24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Backup Plusla Sosyal Ağ Veri Depolama
13 Haziran 2012 Çarşamba 06:35

Backup Plus'la Sosyal Ağ Veri Depolama

Seagate Backup Plus, kullanıcıların Facebook ve Flickr üzerindeki fotoğraf ve video arşivlerinin kopyalarını tek tık ile kaydediyor

Seagate’in bugün tanıttığı yeni taşınabilir ürün ailesi Backup Plus, kolay kurulum, tek tuşla yedekleme özelliklerinin yanı sıra kullanıcıların Facebook ve Flickr hesaplarına içerik yükleme, paylaşım yapabilme özelliklerine sahip. Ayrıca sosyal ağlar üzerindeki fotoğraf ve videoları da Backup Plus’a kaydetme, yedekleme imkanı bulunuyor.

Tek Tuş İle Yedekleme

Seagate Backup Plus serisinin sahip olduğu kolay anlaşılır Dashboard (kontrol paneli) yazılımı sayesinde tek tuş ile güvenli yedekleme yapılabiliyor. Kullanıcıların dijital içeriklerini kaydederken ve yedekleme yaparken oluşabilecek olumsuzluklar ortadan kalkıyor.

Çok Yönlü Depolama Ürünü

Seagate’in 2010 yılından itibaren kullanmaya başladığı Uluslararası Depolama Modülü (USM) sisteminin bulunduğu yeni seri ile kullanıcılar diledikleri arabirimi kullanabiliyorlar. Serinin hem MAC hem de Windows işletim sistemlerinde çalışıyor olması da kullanıcılara verilerini her alanda koruma, paylaşma ve kaydetme olanağı veriyor.

4 Farklı Renk, 3 Farklı Kapasite ile Türkiye’de

Seagate Backup Plus 4 farklı renk ile piyasaya çıkıyor. Kırmızı, mavi, siyah ve gümüş renklerdeki ürünler, Türkiye’de Bimeks, Electro World, Gold Bilgisayar, Hepsiburada.com, MediaMarkt, Saturn ve Vatan Bilgisayar’da 500GB, 750GB ve 1 TB’lik kapasiteler ile satışa çıkıyor. 1 TB ila 4 TB arasında değişen kapasitelere sahip Backup Plus Desk’in ise Temmuz ayından sonra satışa çıkması planlanıyor.

Kolay Yedekleme Dijital Hayatı Kurtarıyor

2011 yılında Park Associates araştırma şirketinin yaptığı araştırmaya göre teknoloji kullanıcılarının yalnızca dörtte biri yedekleme planı yapıyor ve bu kişilerin yalnızca %4’ü yedeklemeyi günlük olarak gerçekleştirebiliyor.

Araştırma müdürü Brett Sappington, Backup Plus için, “Sosyal medya kişisel dijital içeriklerin yer aldığı dev bir depo haline geldi. Çoğu kullanıcı sosyal medyada paylaştığı anıların kaybolmasından hoşnut olmuyor. Backup Plus’ın Facebook ve Flickr’daki fotoğraf ve videoları yedeklemesi fikri oldukça mantıklı” diyor.

Seagate Pazarlama Müdür Yardımcısı Scott Horn da yeni seriyi şu şekilde değerlendirdi “Hayatımızdaki hemen hemen her şey dijital formatta olmaya başladı. Talihsiz bir kayıp ya da sistem hatası ile dosyalarımızı kaybetmek üzücü bir durum. Seagate’in işi dijital içeriklerin saklanması ve dosyaların her yönüyle korunmasıdır. Yeni Backup Plus serisi sade kontrol paneli yazılımı ile geliyor. Bu yazılım sayesinde yedekleme daha kolay yapılırken, sosyal ağlarda fotoğraf ve video paylaşımı mümkün oluyor.”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları