04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
BackBerryden En Yenilikçi WebWorks
27 Mayıs 2011 Cuma 16:28

BackBerry'den En Yenilikçi WebWorks

Türk uygulama geliştiriciler, toplam 3 milyon Dolar değerinde ödül verilecek BlackBerry En Yenilikçi WebWorks Yarışması ile teşvik ediliyor.

RIM, yakın zamanda lansmanı gerçekleştirilen 2011 BlackBerry Developer Challenge ve devamında yaptığı ilk yarışmadan sonra (BlackBerry Playbook için en iyi Flash/Air Mobil uygulaması) şimdi de ikinci yarışması olan BlackBerry Playbook ve BlackBerry 6 için En Yenilikçi BlackBerry WebWorks™ uygulaması başvurularını kabul etmeye başladı.

Geçen yılki ödüllerin değerini bu yıl iki katına çıkaran RIM, toplam 3 milyon Dolar değerinde ödül verecek. Bu doğrultuda, yarışmaya müracaat eden ilk 100 uygun başvuru sahibi uygulama geliştiriciyi farklı hediye paketleri bekliyor. Bunun yanı sıra yarışmayı birinci ve ikinci olarak tamamlayanları ve bölge birincilerini de çeşitli ödüller bekliyor.

Research In Motion Türkiye Yönetici Direktörü Alexandra Zagury konuyla ilgili olarak "Türk uygulama geliştiricileri hızla artıyor ve BlackBerry platformu için uygulama geliştirmek onlara bir gecede dünya çapında tanınma fırsatı veriyor. Bu yarışma Türk uygulama geliştiricilerinin yaratıcılıklarını dünya sahnesinde göstermeleri ve ödül kazanmaları için çok büyük bir fırsat sunuyor" dedi.

Dünya çapındaki tüm uygulama geliştiricilere açık olan yarışmaya 9 Mayıs 2011 - 26 Ağustos 2011 tarihleri arasında başvuru yapılabiliyor. Jüri üyeleri uygulamaları kalite, görsellik, kullanıcı deneyimi, yaratıcılık ve inovasyon başlıkları altında değenlendirecek. Son değerlendirme ise Research In Motion Limited ve BlackBerry Partners Fund tarafından belirlenmiş jüri üyeleri tarafından oluşturulmuş bir panelle 30 Eylül 2011 tarihinde 6:00 pm, EST saatiyle, gerçekleşecek. 2011 BlackBerry Partners Fund Developer Challenge"ın kazananları ise 18-20 Ekim 2011 tarihleri arasında San Francisco"da yapılacak 2011 BlackBerry Developer Konferansı"nda (DEVCON) duyurulacak.

Yarışma çerçevesinde Büyük Ödül"ün yanı sıra her bölgenin birinci ve ikincisinin de yer aldığı uygulama geliştiricilere toplam 12 ödül verilecek.

Katılımcılar BlackBerry Partners Developer Challenge yarışmalarına hem yeni hem de daha önceden geliştirdikleri uygulamaları ile katılabiliyor. Challenge"a katılmak için, her yarışmanın kendine ait başvuru formunun doldurulması ve aşağıda belirtilen tarihlerde teslim edilmesi gerekiyor.

-BlackBerry PlayBook ve BlackBerry 6 için geliştirilen en yenilikçi BlackBerry WebWorks uygulaması - 9 Mayıs 2011 - 26 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılabilecek.
-BBM Social Platform kullanarak geliştirilen En Bağımlılık yapan sosyal uygulama - 2011 yaz sonuna kadar teslim edilebilecek.

BlackBerry Partners Fund Developer Challenge"da gerçekleşecek bütün yarışmalara başvuru yapmak isteyen uygulama geliştiricileri http://www.blackberrypartnersfund.com/submission sayfasını ziyaret edebilir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları