02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ayazağa Işık Lisesine ABDden Ödül
25 Ocak 2012 Çarşamba 10:51

Ayazağa Işık Lisesi'ne ABD'den Ödül

FMV Ayazağa Işık Lisesi, bu yıl Yale Üniversitesi’nde düzenlenen Model Birleşmiş Milletler Konferansı’ndan Onur Ödülü ile döndü.

19-22 Ocak 2012 tarihleri arasında ABD’de, Yale Üniversitesi’nde dünya sorunlarının genç fikirlerle tartışıldığı konferansta Türkiye’yi temsil eden tek okul olan FMV Ayazağa Işık Lisesi’nin öğrencileri Yale’den ödülle döndü. Ekibin başarılı müzakere yeteneğiyle öne çıkan ismi Mert Ürkmez,  Yale MUN Komitesi tarafından  Honourable to Mention (Onur Ödülü) ödülüne layık görüldü.

YMUN’da Haiti delegasyonunu eden, 11. ve 12. sınıflardan oluşan 7 kişilik FMV Ayazağa Işık Lisesi MUN ekibinde Cihangir Zülfikar, Mert Ürkmez, Can Zapcı, Hakan Tunç, Berfu Kılıç, Semih Bayraktar ve Elif Özge yer aldı.

Konferansı düzenleyen uluslararası komite tarafından Haiti temsilcisi olarak seçilen öğrenciler Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik Komitesi, Ekonomik ve Finansal ilişkiler Konseyi, İnsan Hakları ve Kültürel İlişkiler Komitesi, Siyasi ilişkiler ve Ulusal Egemenlik Komitesi ve Dünya Sağlık Örgütü çalışmalarını yürüten komitelerde yer aldı.  Işık’lı gençler, 20 ülkeden 1.500’ü aşkın öğrencinin katıldığı konferansta Ekonomik ve Finansal, Dünya Sağlık Örgütü, Sosyal Kültürel ve İnsani, Özel Politik ve Bağımsızlaşma, Silahsızlanma ve Uluslararası Güvenlik başlıklarında müzakere yeteneklerini sergiledi.

Bu kez ilköğretim öğrencileri Harvard yolunda
FMV Ayazağa Işık İlköğretim Okulu 6., 7. ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan 11 kişilik ekip ise Amerika’nın Boston eyaletinde 26-29 Ocak 2012 tarihleri arasında 59.’sunu düzenlenecek olan Harvard Model United Nations Konferansı’na katılmaya hazırlanıyor.
Dünyanın farklı ülkelerinden 3 bin öğrenciyi ağırlayacak bu dev uluslararası organizasyonda Işıklı ilköğretim öğrencileri Tacikistan’ı temsil edecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları