04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avrupa Resmine Sanat Yolculuğu Başladı
21 Şubat 2012 Salı 13:59

Avrupa Resmine Sanat Yolculuğu Başladı

Işık Perspektifiyle Avrupa Müzelerindeki Empresyonizm sergisi FMV Işık Okulları Erenköy Kampüsü’nde devam ediyor.

Işık Okulları Erenköy Kampüsü’nde Müze ve Sanat Tarihi Bilincini Geliştirme Projesi çalışmaları kapsamında açılan Işık Perspektifiyle Avrupa Müzelerindeki Empresyonizm sergisi 23 Mart’a dek devam ediyor.

Proje kapsamında öğrenciler, kendi seçimleri doğrultusunda belirledikleri bir Avrupa müzesinin koleksiyonlarından derledikleri kolajları sergiliyorlar. Bu serüvenin ilk adımında grup halinde çalışarak müzelerin koleksiyonlarını araştıran öğrenciler dünyaca ünlü Robert Rauschenberg ve Van Gogh gibi sanatçıların tekniklerinden de esinlenerek kolajlarını oluşturdular.

Işık’lı öğrenciler İtalya gezisinde ünlü müzeleri ziyaret edecek

Proje kapsamında ayrıca Işık’lı küçük sanatçılar 1-7 Nisan 2012 tarihlerinde İtalya'ya düzenlenecek kültür -sanat temalı okul gezisiyle eserlerinde yer verdikleri Avrupa resminden örnekleri yerinde görme şansına kavuşacak.  Işıklı öğrenciler dünyanın en önemli sanat merkezleri arasında yer alan  Roma, Vatikan, Floransa ve Venedik gibi kentlerin değerli sanat eserlerini, müzelerini ve sanat merkezlerini gezme ve tanıma olanağı bulacaklar.

Minik ressamların çalışmaları Tate Galeri’sine sunulacak

İtalya gezisi kapsamında Erenköy Işık Lisesi görsel sanatlar öğretmeni Matthew Haughn'un yürütmekte olduğu Tate Modern Sanat Galerisi Projesi Turbine Generation ile ilgili de çalışmalar yapılacak. Çağdaş sanat yoluyla, okullar ve galeriler arasında uluslararası düzeyde bağlantılar kurmaya yönelik bir online eğitim ortaklığı olan projenin bu yılki teması Zaman ve Mekân.

Işıklı öğrenciler proje ortakları olan İtalya'nın Avellino kentindeki Publio Virgilio Marone Lisesi’ni ziyaret edecek ve ortak çalışmalar yürütecek.

İki okul öğrencilerinin oluşturacakları eserler dünyanın önde gelen sanat galerilerinden biri olan Tate Galerisi’nin beğenisine sunulacak. Sergilenmeye değer eserler Tate Galeri’nin web sayfasında yer alacak. Aynı proje kapsamında, Tate Modern Sanat Galerisi sanatçılarından bir grup, 7 Mart 2012 tarihinde Işık’lı öğrencilerle yarım günlük bir atölye çalışması gerçekleştirecek.

Projenin son aşamasında ise, Işık’lı küçük sanatçılar, gezi sırasında ve araştırmaları yoluyla öğrendiklerini ve oluşturdukları çalışmaları gezi sonrası sunum, belgesel ve sergi yoluyla izleyicilere aktaracaklar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları