25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avea’ya Çağrı Merkezi Ödülü
01 Kasım 2011 Salı 11:05

Avea’ya Çağrı Merkezi Ödülü

Avea, İstanbul Çağrı Merkezleri Ödülleri’nde “Teknolojinin En İyi Kullanımı”nda birincilik ödülü aldı.

Avea, Türkiye’deki çağrı merkezlerinin değerlendirildiği tek organizasyon olan İstanbul Çağrı Merkezleri Ödülleri’nde geleneği bozmadı, bu yılda da ödüllerine bir yenisini ekleyerek “Teknolojinin En İyi Kullanımı”nda birincilik kürsüsüne çıktı.

En yeni teknolojileri müşterileriyle buluşturan Avea, “Teknolojinin En İyi Kullanımı” ödülünü alarak bu alanda çalışmalarını taçlandırdı.

Türkiye’deki çağrı merkezlerinin değerlendirildiği tek organizasyon olan ve çağrı merkezi sektörünün en iyilerini belirleyen İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri’ne müşteri hizmetleri alanında gerçekleştirdiği çalışmalarla aday olan Avea; Teknolojinin En İyi Kullanımı ödülüne layık görüldü.

Yarışmanın ödül sahipleri; sektörün üst düzey yöneticilerinden oluşan 23 kişilik jürinin, aylarca süren yoğun gözlem ve değerlendirmeleri sonucunda belirlendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Avea Müşteri Hizmetlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orçun Onat; 2009 IMI ödüllerinde En İyi Eğitim Programı ve En İyi Çağrı Merkezi Performans Gelişimi Programı ödüllerini ve arkasından 2010’da ise; En İyi Çağrı Merkezi Performans Gelişimi Programı’ ödülünü ve yine 2011’de AB Kalite Ödülleri’ni de almış bir kurum olarak; İstanbul Çağrı Merkezi Ödülleri 2011’de ‘Teknolojinin En İyi Kullanımı ödülünü almak, bizleri çok memnun etti. Türkiye’nin Ar-Ge sertifikasına sahip tek operatörü olarak, son beş yılda Ar-Ge faaliyetleri için ciddi yatırımlar yaptık. Ar-Ge’ye en çok yatırım yapan markalar arasında, dünyadaki lider teknoloji şirketlerinin seviyesine ulaşan bir şirketiz. Bu kapsamda, Avea olarak bu yıl hizmete giren Avea Esnek Sesli Yanıt Sistemi ile sadece Türkiye’de değil, dünyada da ilklere imza attık. 2011 yılında CRM altyapısını dünyanın en ileri teknolojik altyapısı ile yeniledik ve bu sayede hem kullanıcı hem de müşteri deneyimindeki değişimi yönettik” dedi.

Orçun Onat sözlerine şöyle devam etti: “İleri teknolojiler kullanarak 6 farklı şehirde 2.000’i aşkın çağrı merkezi çalışanını istihdam eder hale geldik. Çağrı merkezlerine yatırım yaparak, aslında insana da yatırım yaptık ve çalışanlarımızın hayatını kolaylaştırdık. Bu yıl facebook, twitter gibi sosyal medya üzerinden destek hizmetlerimizin yanı sıra www.avea.com.tr online işlemlerden de canlı destek hizmeti sunmaya başladık. Göstermiş olduğumuz performans artışının, değerli jüri tarafından takdir edilmesi gurur verici. 2012 yılında sektörün büyümesine paralel olarak, Avea müşteri hizmetlerinin de kapasitesi ve yatırımlarının artarak devam edeceğini söyleyebiliriz. Teknolojik gelişmeler paralelinde AR-GE çalışmalarımız ile müşterilerimize yeni ürünler sunmaya devam edeceğiz”.

Avea Müşteri Hizmetleri Ödüller:

  • 4. IMI Istanbul Çağrı Merkezi Ödülleri 2009: "En İyi Eğitim Programı" ve "En İyi Çağrı Merkezi Performans Gelişimi Programı" ödülleri
  • International Business Awards 2010: "Yılın Müşteri Hizmetleri" kategorisinde onur ödülü
  • 5. IMI Istanbul Çağrı Merkezi Ödülleri 2010: "En İyi Çağrı Merkezi Performans Gelişimi Programı" ödülü
  • Contact Center World "2011'in En İyi Performans Sıralamaları": "En İyi Müşteri Hizmetleri" ve "En İyi Çağrı Merkezi" kategorilerinde üçüncülük ödülü (Avea, bu ödüllerle Avrupa-Ortadoğu ve Asya ülkelerinden 900’ün üzerinde katılımcının olduğu birçok rakibini geride bırakarak; EMEA Bölgesi’nin en iyi üç çağrı merkezinden biri olmuştur.)
  • contactcenterworld.com 2011: Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgelerini kapsayan “En İyi Çağrı Merkezi” ve “En İyi Müşteri Hizmetleri” dallarındaki yarışmalarında, Avea ilk 3 çağrı merkezi arasında yer almıştır.
  • Tüketici Akademisi 2011 : “AB Kalite Ödülü” 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları