25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aveanın Tercihi Alcatel - Lucent
07 Kasım 2007 Çarşamba 13:21

Avea'nın Tercihi Alcatel - Lucent

Avea, mobil şebeke dönüşüm projesi için Alcatel-Lucent'in IP/MPLS omurga çözümünü seçti

Alcatel-Lucent, yapmış olduğu duyuru ile dokuz milyondan fazla abonesi olan ve Türkiye'nin hızla büyüyen mobil operatörü Avea tarafından ses, sinyalleşme ve şebeke servislerini, son derece yüksek güvenilirlikte IP/MPLS bazlı şebekeye geçirmek üzere Alcatel-Lucent'in çözümünün seçildiğini açıkladı. Tüm özellikleri birleştirme kapasitesine sahip olan şebeke ses, geniş bant veri servisleri (GPRS, Edge ve 3N), sinyalleşme ve faturalama trafiğini, 2N/3N ses trafiğini ve gelecekteki multimedya servislerini destekleyecek. Alcatel-Lucent'in çözümü, mobil şebekelerin TDM'den all-IP şebekelerine doğru evrimi için kapsamlı bir vizyonu teşkil eden Mobil Evolution Transport Architecture'ın METU- (Mobil Evrim Transport Mimarisi) bir parçası.

Alcatel-Lucent bu çözümü ile, Avea'nın şebekesini yakınsamış, yeni nesil bir altyapıya geçirmiş olacak. Tek bir şebeke üzerinde tüm servislerin desteklenmesi sayesinde Avea, işletme giderlerini düşürürken yeni, ileri ve yakınsamış servislerini pazara daha hızlı sunabilecek.

Alcatel-Lucent'in IP/MPLS çözümü ile AVEA, kendi IP çekirdek şebekesindeki bant genişliğinin kullanımı optimum hale getirecek. Bu sayede şebeke, gönderilen veri miktarı ve trafik türüne göre ihtiyaç duyduğu bant genişliğine dinamik olarak geçiş yapabilecek. Ayrıca akıllı servis yönetim kapasitesi sayesinde, operatöre güvenilirlik garantisi ve uçtan uca kalite sunabilecek, müşteri türüne veya şebekenin kullanımına bağlı olarak farklılaştırılmış servis kalitesi (QoS) ile operatöre servis sunumunu çeşitlendirme olanağı sağlayacak. Şebeke performansı açısından, yüksek bant genişliği gerektiren multimedya servisleri için bu önemli bir avantaj sağlıyor.

Alcatel-Lucent'in Avrupa ve Güney bölgesi (küresel) faaliyetlerinden sorumlu Başkanı Olivier Picard, "Mobil operatörler, "Always-On" (her zaman bağlantıda) IP/MPLS servisleri için öngörülebilir abone deneyimlerini sağlayacak servis güvencesi kapasitesi ve şebeke performansı talep ediyorlar. Avea bu servisleri sunarken yakınsamış bir şebeke mimarisinin güvenilirliğine, yüksek performansına ve esnekliğine ihtiyaç duyacaktır. Servis yönlendiricilerimizin (router) benzersiz ve kesintisiz çalışma özelliği, bir IP/MPLS şebekesi üzerinden mobil ses servislerinin sunulması için en uygun yapıya sahiptir".

Alcatel-Lucent bu proje kapsamında Avea'nın IP/MPLS çekirdek ve kenar şebekesini, yeni nesil Alcatel-Lucent 7750 Servie Router ve Alcatel-Lucent 5620 Service Aware Manager sistemleri ile kuracak. Sözkonusu proje ile Avea, dünyada sayıları giderek artan ve ana transport şebekelerinde IP/MPLS kurulumu yapan mobil operatörler arasına katılıyor. Bu operatörler arasında Vodafone Portugal, Verizon Wireless ve China Mobile yer alıyor. Alcatel-Lucent'in IP çözümleri 70'den fazla ülkede 180'nin üzerinde servis sağlayıcı tarafından tercih ediliyor. Ovum-RHK'nın yaptığı araştırmaya göre, Alcatel-Lucent 2007 yılının ikinci çeyreğinde, IP/MPLS edge alanında yine 2incilik pozisyonunu korurken, pazarın %21'ine sahip oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları