17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aveadan Yeni Servisler
06 Ağustos 2007 Pazartesi 14:29

Avea'dan Yeni Servisler

Avea aboneleri artık Turkcell bilinmeyen numaralara ulaşabilecek, Vodafone’a MMS gönderebilecek.

Avea, geçtiğimiz günlerde Turkcell’e başvuruda bulunarak, her iki GSM operatörünün karşılıklı olarak bilinmeyen numaralar servislerini abonelerinin kullanımına açmasını teklif etmiştir.

Ancak bu teklifin Turkcell tarafından olumlu karşılanmaması üzerine Avea, Telekomünikasyon kurumuna başvurarak, kurumun şirketler arasında uzlaşma sağlanmasında aracı olmasını talep etmiştir. Avea’nın başvurusunu olumlu karşılayan Telekomünikasyon Kurumu, Turkcell ve Avea şirketlerinin bilinmeyen numaralar servislerinin karşılıklı olarak abonelerin kullanımına sunulmasına karar vermiştir.

Teknik çalışmaların tamamlanmasının ardından, Avea aboneleri 11832 numarasını Avea hatlarından tuşlayarak, Turkcell hattı kullanan abonelerin numaralarını sorgulayabileceklerdir.

Artık Avea Aboneleri Vodafone hattı kullanan abonelere MMS gönderip alabiliyorlar

Bunun yanı sıra Avea ve Vodafone arasında yapılan anlaşmaya göre, Türkiye GSM pazarında ilk olarak bir GSM operatöründen diğerine MMS gönderilmesi mümkün hale getirilmiştir. 31 Temmuz 2007’den başlayarak Avea ve Vodafone aboneleri birbirlerine MMS gönderebilmektedirler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları