27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aveadan Üniversitelilere Kırmızı Kuşak
12 Aralık 2007 Çarşamba 11:00

Avea'dan Üniversitelilere Kırmızı Kuşak

Avea, Kırmızı Kuşak programı kapsamında farklı kariyer tercihi olan üniversitelilerin yenilikçi fikirlerini iki proje ile iş yaşamında gerçekleştirmeleri için bir fırsat sunacak.

İki yıldır üniversitelerde yürüttüğü Hayatımın Fikri projesiyle Türkiye’deki işsizliğin temel sorunlarına çözüm yaratan, girişimciliğin ve paralelinde istihdamın yolunu açan Avea, şimdi de Kırmızı Kuşak programı ile üniversiteli gençleri profesyonel iş yaşamına hazırlıyor.

Üniversitelerin ikinci, üçüncü ve son sınıf öğrencileri ile yüksek lisans öğrencilerine yönelik program kapsamında Avea, yaratıcı gençlere yenilikçi fikirlerini hayata geçirme olanağı bulacakları platformlar, eğitim ve gelişim olanakları sağlıyor.

ideavea – kampavea

Avea’nın çeşitli bölümlerinde ve iş ortaklarında staj yapma ve işe başlama hakkı kazandıracak Kırmızı Kuşak programı farklı kariyer tercihleri olan yetenekli üniversiteliler için iki ana projeden oluşuyor.

Projelerden ilki olan ideavea'da geleceğin teknolojisini geliştirecek gençler, Avea’da değişik platformlar kullanarak fikirlerini hayata geçirme fırsatı yakalayacaklar. GSM sektörünün gelecekteki katma değerli servislerini tasarlayıp, hayata geçirecekler.

Diğer proje kampavea ise geleceğin fark yaratacak yöneticilerine kendine geliştirme fırsatı sunuyor. Gençler dört günlük bir kamp süresince iş ve sosyal sorumluluk alanlarındaki vakalar üzerinde ekip olarak yaratıcı çözümler üretecekler.

Programın her iki projeyi de kapsayan 4 ana aşaması var

İlk aşamada 13 Aralık – 14 Şubat 2007 tarihleri arasında web üzerinden öğrencilerin başvuruları alınacak. Başvurular, Avea yöneticilerinin gençleri birebir tanıyacağı mülakatlar sonucunda değerlendirilecek. Ön değerlendirme olan ilk aşamada yaklaşık 500 öğrenci Kırmızı Kuşak programında yer almaya hak kazanacak.

İkinci aşama olan ve aday öğrenciler için Şubat ayında düzenlenecek Şirket Günleri kapsamında ise öğrenciler Avea ve GSM sektörünü tanıma ve Avea yöneticileri ile tanışma fırsatı bulacak. Öte yandan programın ana projeleri olan olan kampavea ve ideavea hakkında detaylar da adaylarla paylaşılacak.
Şubat ayının sonunda ise üçüncü aşama olarak projelerin hayata geçirilmesi için çalışmalara başlanacak. Dördüncü aşamada ise ulusal çapta başarı kazanan öğrencilere ödüller verilecek ve Avea ve iş ortakları tarafından sürecin başında seçilen 500 genç için iş ve staj olanakları sunulacak.

Avea, 2007 yılında 33 yeni mezuna iş olanağı ve 106 üniversite öğrencisine de staj imkanı sağladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları