15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aveadan Engelli Kariyer Çalışması
06 Aralık 2010 Pazartesi 10:53

Avea'dan Engelli Kariyer Çalışması

Avea CEO'su Erkan Akdemir, Dünya Engelliler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada 2005 yılından bu yana Fiziksel Engelliler Vakfı ile engelli kariyer çalışması sürdürdüklerini söyledi.

Fiziksel Engelliler Vakfı ve Avea"nın ortak çalışması olan "Özrümüzle Üretiyoruz Projesi" hakkında bilgi veren Avea CEO"su Erkan Akdemir, engellilere destek vermenin en önemli sorumluluklarından olduğunu ifade ederek, 2534 engellinin istihdamının özel sektöre önemli oranda güç kazandırdığını belirtti.
Avea CEO"su Erkan Akdemir, "Türkiye"nin geleceğine yatırım yapma vizyonu çerçevesinde engelli vatandaşlarımızın istihdamı, sosyal, ekonomik ve kültürel yaşama entegrasyonu konularında yenilikçi ve sürdürülebilir projeler geliştiriyor ve destekliyoruz" diye başladığı sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu anlamda engelli vatandaşlarımıza destek olmak ve onların istihdama katılmasını sağlamayı en önemli sorumluklarımız arasında görüyoruz. Bu kapsamda Türkiye"nin en büyük engelli kariyer çalışması olan "Özrümüzle Üretiyoruz Projesi"ne 5 yıldır destek veriyoruz. Özrümüzle Üretiyoruz Projesi kapsamında; İstanbul"da Türkiye İş Kurumu"na iş başvurusunda bulunmuş 38.758 engelliden 7827"si değerlendirilerek, 6272 engellinin kariyer planlaması gerçekleştirildi ve bunlardan 2534 engellinin özel sektör kuruluşlarında istihdamı gerçekleştirildi. Bu süreçte hem engelli vatandaşlarımız hem de aileleri hayata dair önemli bir adım atarken, özel sektör de bu engelli kardeşlerimizin yaşama azmi ve çalışma arzusu ile daha da güç kazandı." Avea olarak hedeflerinin toplumsal sorunlara kalıcı çözümler üretebilmek olduğunu kaydeden Akdemir; "Bizim de bir parçası olduğumuz özel sektör de bu alanlarda üzerine düşeni daha fazla yapmalı. Zira, Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 12"sini engelli vatandaşlarımız oluşturuyor. Bu oran, engelli vatandaşların aileleri ve yakınları da dikkate alındığında, engellilerin yaşadığı sorunlardan nüfusumuzun çok önemli bir bölümünün doğrudan ya da dolaylı olarak etkilendiği anlamına geliyor" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları