23 Eylül 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avea Linkedin’den Bağlanacak
24 Aralık 2011 Cumartesi 12:12

Avea Linkedin’den Bağlanacak

Avea, dünyanın bir numaralı profesyonel ağı Linkedin’de kariyer sayfası açtı. Orta ve üst düzey yöneticilerle birlikte iş arayışında olmayan, nitelikli adaylara ulaşma noktasında hızını artıracak bu kanalla Avea, sektöründe bir ilki gerçekleştiriyor

Avea’dan Linkedin’de kariyer sayfası... Dünyanın en büyük sosyal medya istatistikleri portalı Socialbakers.com’un düzenli olarak açıkladığı verilere göre; son 6 aydır Facebook’ta birinci olan Avea, şimdi de kariyerinin kontrolünü kendisi yapanlar için  kolları sıvadı.

1 milyon 600 bini aşkın takipçi ile Türk Facebook kullanıcılarının bir numaralı markası olan Avea, dünyanın en popüler profesyonel iş ağı Linkedin’de yerini aldı. Avea Kariyer Sayfası’nı hayata geçiren Avea, dünya üzerinde yaklaşık 135 milyon, Türkiye’de ise 907 binin üzerinde üyesi bulunan Linkedin’in üzerinden Avea’nın fark yaratan İK uygulamaları, insan kaynakları politikaları hakkında bilgi verirken, orta ve üst düzey yöneticilerle birlikte iş arayışında olmayan nitelikli adaylara ulaşılmayı hedefliyor.

Avea İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Bahattin Aydın, sosyal medyanın en aktif markası olarak, bu mecraları insan kaynakları anlamında da en etkin kullanan, yöneten şirket olmak ve son yıllarda ekonomik ve stratejik cazibesini artıran Türkiye’nin sosyal medya ile sınırlarını zorlayarak tersine beyin göçünü desteklemek istediklerini söyledi. Aydın; “İşveren markamıza önemli bir ivme kazandıracağına inandığımız  bu projede, Türkiye’de sektörel bir ilki gerçekleştiriyoruz. Yaklaşık 3 bin çalışanımızla sektörün en genç, dinamik ve yenilikçi insan kaynaklarına sahibiz. Linkedin ile hem Avea’yı anlatmak, yakından tanıtmak hem de bu kanalla şirketimize değer katacak yeteneklere ulaşmayı hedefliyoruz.” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları