25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avea Kapsama Alanında Büyüyor
30 Temmuz 2007 Pazartesi 10:48

Avea Kapsama Alanında Büyüyor

Avea, Marmara Denizi'nde hizmet alanını genişleterek uluslararası gemi ve yurtiçi feribot güzergahlarını da kapsama alanına dahil etti.

Yaptığı yatırımlarla Türkiye ekonomisine katkı sağlayan, yeni teknolojilerle hizmet kalitesini sürekli geliştiren Türkiye’nin yenilikçi GSM operatörü Avea, Marmara Denizi'nde kapsama alanını tüm uluslararası gemi ve yurtiçi feribot güzergahlarını içine alacak şekilde genişletti. Bu sayede Avea, sadece kendi müşterilerine değil Marmara Denizi’nden transit geçen ve uluslararası dolaşım (international roaming) anlaşması bulunan diğer ülke operator müşterilerine de mobil ses ve veri hizmetleri sağlıyor.

Düzenlenen basın toplantısında bir konuşma yapan Avea CEO’su Cüneyt Türktan "2006 yılında 300 milyon dolar ile başladığımız altyapı yatırımlarına 2007 yılında da devam ediyoruz. Sadece bir sene zarfında gerçekleştirdiğimiz yatırımlar sayesinde Türkiye nüfusunun %93.4’ünü kapsama alanımıza dahil ettik ve en başarılı GSM operatörü haline geldik. Bununla yetinmeyip bu proje kapsamında Marmara Denizi'nin etrafına ve adalara yeni baz istasyonları kurarak mevcut baz istasyonlarımızda da revizyonlar yaptık. Ayrıca baz istasyonlarının uzun mesafede servis verebilmesini sağlayan özellikleri (Extended Range) kullanılarak Marmara Denizi’nin orta noktalarında da kapsama alanı yarattık. Proje henüz kamuoyuna açıklanmamasına rağmen son bir ayda Marmara Denizi’ne servis veren baz istasyonlarında taşınan trafik değerlerinde yaşanan ciddi artış önemli bir ihtiyacın karşılandığının göstergesidir” dedi.

Avea’nın şebeke performans ve kalitesinin de paylaşıldığı basın toplantısında bir konuşma yapan Avea Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Jamal Fakory “AVEA olarak şebekemizin performans ve kalitesini sürekli olarak gerçek verileri kullanarak analiz etmemiz ve geliştirmemizin yanında, müşterimizin gerçekte algıladığı çağrı, ses ve veri kalitesini de ülkemizin her noktasında Sürüş Testleri (Drive Test) yaparak ölçmekteyiz” diyerek “Istanbul, Ankara ve İzmir” illerinde toplamda 3.000 km’lik bir rota üzerinde yapılan Çağrı Kalite Karşılaştırmalarında (Voice Benchmarking) Avea şebekesinin en başarılı performansa sahip olduğunu ispatladığını belirtti.

Avea şebeke performans ve kalite testlerinde, sadece kendi şebekesinin kalitesini değil, aynı zamanda var olan diğer GSM operatörlerinin de şebeke kalitelerini ölçerek karşılaştırma yapıyor. Benchmarking diye adlandırılan ve büyük illerde (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa , Adana, Antalya vs.) periyodik olarak devam eden bu özel Sürüş Testi (Drive Test) ölçümleri ve raporlamaları Avea adına GSM sektöründe dünyada söz sahibi LCC firması tarafından yapılıyor.

LCC tarafından gerçekleştirilen son çağrı kalitesi analizlerine göre Avea hem Sinyal Seviyesi hem de Sinyal Kalitesi bakımından GSM operatörleri arasında en yüksek performansa sahip.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları