18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avea İzmir Santrali Yeni Binasında
29 Aralık 2007 Cumartesi 13:58

Avea İzmir Santrali Yeni Binasında

İzmir Santralini 5000 m²’lik yeni binasına taşıyan Avea, yaptığı 8 milyon YTL’lik yatırımla bölge ekonomisinin de kalkınmasına destek oluyor.

Sektöre rekabeti getiren Türkiye’nin yenilikçi GSM operatörü Avea, kurulduğu günden bu yana kaliteli ve kesintisiz iletişimi tüm Türkiye’ye yaymak için çalışmalarına son sürat devam ediyor. Öte yandan Avea, hayata geçirdiği istihdam projeleriyle de Türk toplumunun sürdürülebilir kalkınmasına katkı sağlıyor.

Geçtiğimiz yıl Diyarbakır’da açtığı santral ile Güneydoğu Anadolu bölge şebekesini daha verimli ve kaliteli hale getiren Avea, İzmir Santrali’ni de teknolojik altyapısı güçlü ve çalışanlar açısından daha konforlu yeni binasına taşıdı. Bu sayede Avea, yeni santral binası ile Ege Bölgesi ve çevre illerdeki abonelerine daha iyi hizmet sunabilmeyi, yaratılacak istihdam ile de bölge ekonomisine değer katmayı hedefliyor.

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreninde bir konuşma yapan Avea CEO’su Cüneyt Türktan, altyapı yatırımlarına bir yenisini daha eklediklerini ve 8 milyon YTL yatırım yaparak İzmir’de hayata geçirdikleri yeni santral binası ile 2006 yılından bu yana Türkiye’nin her yerini kapsama altına alma çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi. Türktan ”2007 yılı sonunda yaklaşık 8600 baz istasyonu ile nüfusumuzun yüzde 94’ünü kapsadık. Aralık ayı itibariyle de İzmir’deki yeni santral binamız ile kapasitemizi artırmayı hedefliyoruz. Bu sayede Ege bölge şebekesini daha verimli ve kaliteli hale getirerek İzmir ve çevre illerdeki abonelerimize daha iyi hizmet vermeyi amaçlıyoruz” dedi.

Artan abone sayısı ve kapsama alanıyla beraber ihtiyaç duyulan yeni baz istasyonu ve santral ekipman sayısının yükseldiğini belirten Türktan, buna paralel olarak önümüzdeki uzun yıllar boyunca İzmir bölgesine yapılacak yatırımlar ve yeni sistemlerin lokasyon sorununun da olmayacağını ifade etti. Türktan, yeni teknoloji ürünlerinin (NGN- New Generation Networking & PBN – Packet Backbone Nodes) kullanılmasıyla abonelere daha kaliteli hizmet verebileceklerini ve aynı zamanda kapasite artışı getirmekte olan bu sistemler ile en yoğun konuşma ve veri trafiğinin yaşanacağı özel günlerde bile abonelerin haberleşme hizmetlerinde sorun yaşamamasının sağlanacağını söyledi.

2100 m² alan üzerine kurulu 3 katlı İzmir santral binasının toplam kapalı alanı 5000 m². Toplam 8 milyon YTL’ye mal olan İzmir Santral binası, 120 kişinin çalışabileceği çalışma alanlarının yanı sıra toplantı odası, kafeterya ve kapalı otoparka da sahip. 1999 deprem yönetmeliğine uygun olarak projelendirilen binanın inşaatı beş ayda tamamlandı. 89 kamera ile 24 saat güvenliği sağlanan santral binası, herhangi bir yangın durumunda, insanlara ve çevreye zarar vermeksizin söndürme işlemini yapabilen, son derece gelişmiş FM200 yangın söndürme sistemi ile korunuyor. 2 adet 630’ar kVA’lık jeneratörü ile İzmir santral binası elektrik kesintilerine karşı da hazırlıklı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları