27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avea İle Kültür ve Turizm Bakanlığı İşbirliği
28 Eylül 2007 Cuma 13:57

Avea İle Kültür ve Turizm Bakanlığı İşbirliği

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yurtiçi ve yurtdışı turistlerin Türkiye’de seyahat ederken bilgilendirilmesine yönelik Mobil Bilgilendirme Sistemleri altyapı çalışmaları protokolü Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Avea temsilcilerinin katılımı

Türkiye’nin üç GSM operatörünün işbirliği içerisinde kuracakları altyapı sistemi ile ‘T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Mobil Bilgilendirme Sistemleri’ hayata geçiyor. Yurt içerisinde seyahat eden Türk vatandaşları ve yurtdışından gelen turistleri hedefleyen sistem sayesinde kullanıcılar tarihi yapılar, müzeler ve ören yerleri ile ilgili tanıtıcı bilgilere cep telefonlarından ulaşabilecekler.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Avea Mobil Bilgilendirme Servisleri projesi, IVR servisleri, SMS servisleri ve Kültür Bakanlığı Wap sitesi olmak üzere üç aşamadan oluşuyor. İlk etapta devreye girecek olan IVR servisleri, dört farklı dilde hazırlanacak ve tüm yerli ve yabancı turistler için bir sanal turist rehberi olacak.

İlerleyen dönemler için planlanan SMS tabanlı servisler ise; mobil anket, mobil öneri, SMS tabanlı mobil turist rehberi ve mobil duvar kağıdı olarak planlanıyor. İmzalanan anlaşma kapsamında hayata geçecek bir diğer proje ise T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı WAP sitesi projesi. Bu kapsamda talep eden aboneler, Bakanlık WAP sitesine ulaşarak, cep telefonlarına metin tabanlı ve zengin görsel içerikli bilgileri alabilecek.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları