18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avea Gökyüzünde de Konuşturuyor
11 Kasım 2007 Pazar 10:59

Avea Gökyüzünde de Konuşturuyor

Avea, AeroMobile ile yaptığı uluslararası dolaşım anlaşması sayesinde havada da kaliteli ve kesintisiz iletişim hizmeti sunmayı sürdürüyor.

Avea, kapsama alanını genişletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz Eylül ayında uçaklarda GSM hizmeti veren İsviçre merkezli OnAir ile dünyadaki diğer opertörler ile aynı anda Uluslarararası Dolaşım servis açılışını yapan Avea, şimdi de Norveçli GSM operatörü AeroMobile ile yine dünyadaki diğer operatörler ile aynı anda uçaklarda GSM hizmeti sunarak gökyüzündeki kapsama alanını genişletiyor.

Yapılan anlaşma sayesinde faturalı ve faturasız tüm Avea aboneleri, uydu üzerinden hizmet veren AeroMobile şirketinin şebekesinden faydalanarak, uluslararası dolaşım servislerinin aktif olması durumunda hiçbir ekstra işlem yapmadan, kendi cep telefonları ile GSM hizmetlerinden faydalanabilecekler.
AeroMobile ve OnAir’in uydu destekli kablosuz iletişim imkanı sunan bu hizmeti sayesinde, seyahat eden yolcular uçuş süresince sevdikleri ve aileleri ile kolaylıkla haberleşebilecekler. OnAir şirketi ile yapılan anlaşma kapsamında ilk uçuş AirFrance, AeroMobile şirketi ile yapılan anlaşma kapsamında ise ilk uçuş Emirates Havayolları ile yapılacak. İlerleyen dönemlerde bu hizmetin farklı havayollarında da kullanımı mümkün olacak.

İlklere imza atan Avea, sağladığı bu hizmet sayesinde bahsi geçen şirketlerin ticari uçuşlarının başlaması ile abonelerine Türkiye'de bir ilk olarak uçaklarda GSM hizmetlerinden faydalanma imkanı sunacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları