26 Ekim 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avea Çalışanları Öğrencilerle Buluştu
25 Haziran 2008 Çarşamba 15:34

Avea Çalışanları Öğrencilerle Buluştu

Bilişim Teknolojisi Sınıflarını, çalışanları ile ziyaret eden Avea, İstanbul, İzmir, Ankara, Trabzon, Adana ve Kars'ta çocukların heyecanına ortak oldu.

Türkiye"nin geleceğine yatırım vizyonu çerçevesinde Türkiye genelinde 51 ilde 200 Avea Bilişim Teknolojisi Sınıfı kuran Avea öğrencilerle biraraya geldi. Haziran ayında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Trabzon ve Kars"taki okulları ziyaret ederek Bilişim Teknolojileri Sınıflarında öğrencilerle vakit geçiren Avea çalışanları, öğrencilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı. Aralarında Avea Kurumsal İletişim Direktörü Pınar Kaya"nın da bulunduğu çalışanlar, bilgisayarın öğrencilerin eğitimine sağladığı katma değeri dinledi.

Türkiye"nin dört bir yanındaki öğrencilerden teşekkür mektupları aldıklarını söyleyen Kaya, Avea Bilişim Teknolojileri Sınıfları sayesinde ilk kez bilgisayarla tanışan öğrencilerin sevinçlerini paylaşmaktan ve eğitimlerine katkı sağlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını belirtti. Kaya sözlerine şöyle devam etti: "Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa hayata geçirdiğimiz "Avea Bilişim Teknolojileri Sınıfları" projesi ile bilgisayar okuryazarlığını yaygınlaştırarak çocuklarımızın bilgiye ulaşmada önlerindeki sınırları kaldırıyoruz, çağın gerektirdiği nitelik ve donanımla yetişmelerine katkı sağlıyoruz. Öte yandan Türkiye"yi ileriye taşıyacak bilişim teknolojilerinde uzun vadeli ve sürdürülebilir bu tür projelerle ülkenin geleceğine yatırım yapmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

Avea, çocuklara dünyanın kapılarını açıyor
Topluma ve ülke kalkınmasına fayda sağlayan çalışmaların içerisinde yer almayı temel sorumluluğu olarak kabul eden Avea, projelerinde önceliği Türkiye"nin temel sorunlarından biri olan eğitime veriyor. Bu ilke doğrultusunda Avea, 2005 yılında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ile başlattığı Avea Bilişim Teknolojileri Sınıfları projesiyle gençlere çağın gerektirdiği donanımlarla eğitim alma imkanı sunuyor. Bu sayede gençlere, bilgiye ulaşmada eşit fırsat yaratırken onların yetenek ve potansiyellerini en üst seviyede açığa çıkarabilmelerini amaçlıyor.

MEB tarafından belirlenen 200 okulda toplam 200 bilişim teknolojileri sınıfı kurulumunu 2007 yılı sonunda tamamlayan Avea, 4200 adet bilgisayarı tüm gerekli donanımıyla birlikte 200.000 öğrencinin hizmetine sundu. Aynı zamanda Avea, tüm Bilişim Teknolojileri Sınıflarını Avrupa Birliği standartlarına uygun olarak akıllı tahta, projeksiyon ve ekipmanları ile de donattı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları