27 Ekim 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
AVEA, 3G İçin İhaleye Çıktı
12 Haziran 2007 Salı 11:27

AVEA, 3G İçin İhaleye Çıktı

Avea, Türkiye çapında 3G radyo şebekesi kurmak ve abonelerine daha yenilikçi servislerle yüksek bant genişlikleri ile hizmet verebilmek amacıyla 3G altyapısı ve servisleri için ihaleye çıktı.

Abonelerinin ihtiyaçları doğrultusunda hayatlarını yenilikçi servislerle zenginleştiren Avea; 3G radyo şebekesi kurmak ve abonelerine daha yenilikçi servislerle iyi hizmet verebilmek amacıyla 25 Mayıs 2007 tarihi itibarı ile 3G radyo şebeke kurulumu ve 30 Mayıs 2007 tarihinde ise 3G servisleri için ihaleye çıktı. Mevcut çekirdek şebekesi 3G teknolojilerine hazır durumda bulunan Avea, bu ihaleler ile radyo şebekesini ve servis altyapısını da kurarak müşteri memnuniyetini daha da artırmayı hedefliyor.

2005 yılından bu yana yaptığı yatırımların tamamını üçüncü nesil iletişimine dönüşebilirlik ilkesiyle birlikte hayata geçiren Avea, 3G radyo şebekesi ile, alışılagelmiş GSM hizmetlerini desteklerken zengin ve güçlü ek şebeke hizmetlerini de abonelerine sunacak. Bu hizmetler kapsamında Avea aboneleri, 3G uyumlu telefonlarıyla Avea’nın vereceği görüntülü telefon hizmeti sayesinde birbirlerini görerek konuşabilecek; 14 Mbit/s hızına varabilecek kablosuz ve mobil hızlı internet servisi ile cep telefonlarından internete hızlı ve kolaylıkla erişebilecek; mobil TV ile cepte TV izleyebilecekler. Abonelerinin hayatını zenginleştirecek ve kolaylaştıracak bu hizmetleri en kısa sürede hayata geçirmek için çalışmalarını sürdüren Avea, yeni teknolojiler alanında da liderliğini sürdürüyor.

Avea, 3G radyo şebeke kapsamasını Türkiye çapında geniş tutarak hem Telekomünikasyon Kurumu'nun şartlarını zamanında yerine getirecek hem de abonelerinin 3G şebekesine ulaşımını en üst seviyeye taşıyacak.

Avea, temellerini geçtiğimiz yılın başında attığı gerçek fiyata kaliteli iletişim felsefesini 3G ile farklılaşan telekomünikasyon dünyasında da sürdürmeye kararlıdır.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları