29 Temmuz 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Autodesk Sketchbook Yarışması Başlıyor
12 Temmuz 2012 Perşembe 15:00

Autodesk Sketchbook Yarışması Başlıyor

Bu yılki teması Dünyayı Şekillendir olan Autodesk Sketchbook Yarışması, 15 Temmuz 2012’de başlıyor.

Üç boyutlu tasarım, mühendislik, medya ve eğlence yazılımında dünya lideri Autodesk’in Sketchbook Yarışması 15 Temmuz 2012’de başlıyor. Bu yıl teması Dünyayı Şekillendir olarak belirlenen yarışmaya 15 ülkeyle beraber Türkiye de katılıyor. Farklı yaş gruplarına yönelik üç kategorisi olan yarışmada 7-12 yaş arasındaki ilköğretim, 13-17 yaş aralığındaki ortaöğretim ve 18 yaş üzeri üniversite öğrencileri yarışıyor. Yarışma, bütün büyük buluşların iyi bir fikrin tohumuyla yaratıldığına dikkat çekmek hedefiyle düzenleniyor.

Autodesk Sketchbook Yarışması’nda öğrenciler özgün tasarımlar yaratarak geleceği nasıl şekillendirmek istediklerini gözler önüne serecek. Yarışma, genç tasarımcıları, kreatif yönlerini sergilemeye ve hayal güçlerini kullanmaya teşvik edecek.

Öğrenciler, kendi yaratıcılıklarını ifade etmek için Autodesk Sketchbook Pro yazılımını ücretsiz kullanabilecek. Genç tasarımcılar, Dünyayı Şekillendir temasına uygun şekilde binalar, robotlar, bisikletler gibi istedikleri şekilleri; herkesin rahatlıkla kullanabildiği Autodesk Sketchbook Pro ile çizebilecek. 

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler, çizimlerini ister bilgisayarları ile isterlerse de mobil cihazları ile yaparak, http://sketchbook.autodeskpanorama.com üzerinden kolayca yükleyebilecekler. Yarışmanın başvuruları 31 Ekim 2012 Çarşamba günü sona erecek.

Yarışma sonucunda her kategorinin birincisine iPad 16 GB hediye edilecek.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları