04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atos’tan 0.3 Saniyelik Yayın Hızı
10 Ağustos 2012 Cuma 16:35

Atos’tan 0.3 Saniyelik Yayın Hızı

Atos, Londra Olumpiyatları’nda Usain Bolt’un 9.63 saniyelik derecesini, 0.3 saniyelik yayın hızıyla tüm dünyaya iletti.

Londra 2012 Olimpiyat Oyunları’nın global bilgi teknolojileri ortağı Atos, 4 milyar sporseverin canlı olarak izlediği “Erkekler 100 Metre Finali”ni kazanan Usain Bolt’un 9.63 saniyelik derecesini 0.3 saniyelik yayın hızıyla tüm dünyaya iletti…

Nefes kesen mücadelelere sahne olan 2012 Londra Olimpiyat Oyunları’nın global bilgi teknolojileri ortağı Atos da olimpiyatlarda rekor üstüne rekor kırıyor. 4 Ağustos Cumartesi günü koşulan 100 metre erkekler finalini 9.63 saniyelik dereceyle kazanan Usain Bolt’un zaferini sadece 0.3 saniyede dünya medyasına servis etmeyi başaran Atos böylece, olimpiyatlarda fırtına estiren Bolt’tan 30 kat daha hızlı davranarak, kendi alanında rekor kırdı.

OLİMPİYATLARIN EN ÇOK TAKİP EDİLEN YARIŞI OLDU
4 Ağustos akşamı koşulan bu final, otoriteler tarafından olimpiyat oyunları kapsamında, en kısa ancak en çok ilgi gören ve merakla beklenen yarış olarak nitelendiriliyor. Atos’un Londra 2012 Olimpiyat Oyunları için geliştirdiği “Yorumcu Bilgi Sistemi” (CIS) ile ilk kez dünya medyası, bu denli heyecanla beklenen bir yarışın sonuçlarını anlık olarak takip edebilme şansına sahip oldu.

Sadece 9 saniye 63 salise süren “100 Metre Erkekler Finali”nin şu ana kadar akıllı cep telefonları ve mobil cihazlar üzerinden en çok takip edilen yarış olduğu tahmin ediliyor. Bu kapsamda Atos, saniyenin sadece çok küçük bir bölümünden oluşan sürede, tüm medyaya, haber ajanslarına ve web sitelerine sonuçları ulaştırmayı başardı. Atos’un bu başarısında, olimpiyatlar için geliştirdiği “Info+” teknolojisinin de payı bulunuyor.

“AYNI TEKNOLOJİLERİ ŞİRKETLERİN DE KULLANIMINA SUNUYORUZ”
Atos Olimpiyat Oyunları ve Büyük Organizasyonlar Başkan Yardımcısı Patrick Adiba, bu başarıyla ilgili olarak, “Atos’un sunduğu teknolojilerin dünya medyası ve izleyiciler için yarattığı avantajlar ortada… Aynı teknolojileri iş dünyasının da kullanıma sunuyoruz. Bu teknolojiler şirketlere, daha doğru seçimleri daha hızlı yapma imkanı sunuyor. Aynı zamanda Atos olarak şirketlerin maliyetlerini düşürmelerinde ve rekabette öne geçmelerinde büyük rol oynayarak, kurumsal dünyada da şaşırtıcı sonuçlar yaratıyoruz” diyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları