19 Nisan 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atosta Yıl Sonu Toplantısı Yapıldı
20 Mart 2012 Salı 11:08

Atos'ta Yıl Sonu Toplantısı Yapıldı

Gelenekselleşen ve Senfoni olarak adlandırılan yıl sonu toplantısında, tüm Atos Türkiye çalışanları Maslak Venue’de bir araya geldi.

Türkiye’de 3 Ekim tarihinde Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri ile birleşerek faaliyetlerini sürdürme kararı alan Atos’un tüm çalışanları, geleneksel yıl sonu toplantısı Senfoni'de bir araya geldi.

Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut’un açılış konuşmasını yaptığı etkinlikte, Atos’un 2011 yılı değerlendirilirken, 2012 yılı hedefleri de tüm çalışanlarla paylaşıldı. 2011’in Atos için özel bir yıl olduğunu söyleyerek sözlerine başlayan Akbulut, “Atos Origin’le Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri’nin birleşmesi global olarak 1 Temmuz 2011’de tamamlandı. Türkiye’de birleşmeyi Ekim ayında başarıyla tamamladık. Şirket birleşmelerinin zor ve sancılı süreçler olduğunu söyleyebiliriz. Biz, Atos Türkiye olarak, böyle zor bir yılı hedeflerimizi de hayata geçirerek kapatmayı başardık” diye konuştu.

Bilgi teknolojileri alanında Avrupa’da 1 numara olduğu düzenli hizmetlerden (managed services) danışmanlık ve sistem entegrasyonuna, bulut bilişim çözümlerinden işlem bazlı uygulama hizmetlerine kadar birçok alanda 30 yıllık tecrübesiyle müşterilerine yenilikçi ve sürdürülebilir IT çözümleri sunan Atos’un 2012 yılına da olumlu gelişmelerle başladığını söyleyen Akbulut, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Biz Atos olarak 2012'ye hazırız. Tüm dünyayı etkisi altına alan mobilite, internet, sosyal ağlar, süreklilik ve yeşil IT başlıklarında biz de Atos olarak aktif olmaya devam ediyoruz. Vizyonumuz insanları, teknolojiyi ve iş dünyasını birleştirerek gelişime hız kazandırmak. Teknolojik trendleri sadece uygulayan değil, aynı zamanda trend oluşturan bir şirket olmayı sürdüreceğiz.”

Atos’un 2011 yılı sonuçlarının da değerlendirildiği etkinlikte açıklanan rakamlara göre, ciroda yüzde 28 artış sağlandı. 2012’de müşterilerin yüzde 100’ünün kontratlarını yenilediklerinin müjdesi verilirken, Atos genelinde çalışan sayısının da 2000’e ulaştığı açıklandı.

Atos çalışanlarının online anketlere de katıldıkları Senfoni’nin sonunda Atos Çağrı Merkezi çalışanlarından oluşan dans ekibi, katılımcılara keyifli bir dans gösterisi sundu. Toplantı sonrasındaki yemekte çalışanlar, ünlü müzik grubu Gripin’in şarkıları eşliğinde gece boyu birlikte eğlenme fırsatı yakaladılar.  

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları