25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atos Son Teknolojileriyle 2012 Yaz Olimpiyatları’nda
01 Mayıs 2012 Salı 14:00

Atos Son Teknolojileriyle 2012 Yaz Olimpiyatları’nda

Atos, son yeniliklerini Temmuz - Ağustos aylarında Londra’da gerçekleşecek 2012 Yaz Olimpiyatları’nda sergilemeye hazırlanıyor.

İngiltere'nin başkenti Londra’da bu yaz düzenlenecek 2012 Yaz Olimpiyatı ve Paralimpik Oyunlar için geri sayım başlarken dünyada olimpiyat ve paralimpik oyunların bilgi teknolojileri (BT) ortağı olan Atos da bu konudaki son hazırlıklarını tamamlıyor. Salt Lake City 2002’den bu yana olimpiyatların dünya çapındaki IT ortağı olmayı sürdüren Atos, bu 10 yıllık süreçte kış ve yaz oyunlarında sunduğu teknolojik altyapılarla adından söz ettiriyor.

Londra Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Organizasyon Komitesi (LOCOG)  ile oyunların ilk teknik hazırlıklarını tamamlayan Atos, 2012 olimpiyatlarının IT altyapı sistemini toplamda 200 bin saatten daha uzun süre test etmiş olacak. Atos ve LOCOG bünyesinden yaklaşık 300 teknoloji uzmanının görev aldığı bu testlerde,  olimpiyatların en yoğun anlarının da simülasyonları gerçekleştiriliyor. Testlerde özellikle, iletişim, medya, spor ve teknoloji güvenliği sistemleri incelenerek, sporcu ve izleyicilere kusursuz bir ortam hazırlanması hedeflendi.

Atos Londra 2012 Baş Entegratörü Michele Hyron, Atos’un iş teknolojistlerinin olimpiyatlar boyunca ihtiyaç duyulan tüm teknolojik detayları önceden tasarlayarak, oluşturduklarını paylaşırken, Atos’un IT altyapısı sayesinde, Londra Olimpiyatları’nda, daha önceki olimpiyatlardan yüzde 30 daha fazla bilginin işleneceğini belirtti. Hyron, “İlk teknik testlerin başarıyla tamamlanması, iş teknolojistlerimizin çok doğru yolda olduğunu gösteriyor” dedi.

Atos tarafından hazırlanan bu IT altyapısı, sadece yarışan sporcuları ve organizasyon katılımcılarını ilgilendirmekle kalmıyor Aynı zamanda televizyonları başında olimpiyatları izleyecek milyonlarca seyirci de, Atos’un IT sistemlerinin katkısıyla hiçbir detayı kaçırmadan oyunların keyfini çıkarabilecek.    

Atos ve LOCOG’un teknoloji departmanlarından toplamda 3 bin 500 teknoloji uzmanından oluşan bir takım, 900 sunucuyu, 1.000 ağ ve güvenlik cihazını ve 9.500’ den fazla bilgisayarı yönetecek.
Teknolojik Yenilikler İlk kez Londra’da

Atos’un Londra 2012 Olimpiyatları için hazırladığı IT altyapısında, olimpiyat tarihine “ilk” olarak geçecek birçok yenilik de bulunuyor. Bunlardan “Info+” teknolojisi, 14 bin 700’den fazla atletin yanı sıra spor yetkililerinin ve medya mensuplarının oyunlarla ilgili tüm bilgilere, programlara, madalya sıralamalarına, haberlere ve rekorlara anında ulaşmalarını sağlayacak.

Olimpiyatlarda ilk kez kullanılacak “Commentator Information System (CIS)” teknolojisiyle sonuçlar, stadın canlı yayın bölümlerindeki dokunmatik ekranlı bilgisayarlara 0.3 saniyeden daha kısa bir zamanda gönderilecek. Bu teknolojiyle spikerler, izleyicilerin coşkulu seslerini duymadan sonuçlarla ilgili bilgi sahibi olacak.

Atos’un oluşturduğu IT altyapısı ve tüm teknolojik yeniliklerle ilgili olarak konuşan Londra 2012 Başkanı Sebastian Coe, Londra 2012 oyunlarının başarısında Atos iş teknolojistlerinin rolünün büyük olacağını belirtti. “Olimpiyatlara katılan atletler gibi, Atos iş teknolojistleri de ilk dakikadan itibaren bu maratonda en iyisini sunmak için yarışıyor olacak. Atos’un 200 bin saati aşan test süreçleri, olimpiyat IT altyapısının mükemmelliğe ulaşabilmesi için tüm olasılıklara hazır olduğunu ortaya koyuyor” dedi.

Atos ve Londra 2012 Teknoloji Departmanı, son teknik testleri Mayıs ayında gerçekleştirecek. Bu geniş çaplı test, Londra 2012 Olimpiyatları ve Paralimpik Oyun alanlarının neredeyse tümünü kapsayacak
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları