28 Eylül 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atos, Türkiyede Yatırımlarına Devam Ediyor
17 Mart 2012 Cumartesi 12:47

Atos, Türkiye'de Yatırımlarına Devam Ediyor

Avrupa’nın lider BT şirketi Atos, Türkiye’de yeni yatırımlara ve satın almalara hazırlanıyor

Bilgi teknolojileri (BT) alanında Avrupa’nın lider şirketlerinden Atos, tüm dünyada 4 Temmuz 2011’de, Türkiye’de ise 3 Ekim 2011’de Siemens IT Çözümleri ve Hizmetleri ile birleşerek yola devam kararı aldı. Başarılı bir şekilde sonuçlanan bu birleşmenin ardından 42 ülkede, 74 bin çalışanı ve 8.6 milyar euro cirosuyla Avrupa’nın lider IT şirketine dönüşen Atos, Türkiye’de de farklı alan ve bölgelerde yatırım planlarını sürdürüyor.

Düzenli hizmetlerden (managed services) danışmanlık ve sistem entegrasyonuna, bulut bilişim çözümlerinden işlem bazlı uygulama hizmetlerine kadar birçok alanda 30 yıllık tecrübesiyle müşterilerine yenilikçi ve sürdürülebilir BT çözümleri sunan Atos, Türkiye’de de geniş ürün portföyüyle finans, kamu, enerji, telekom, endüstri ve sağlık sektörleri başta olmak üzere, farklı sektörlerden müşterilerine hizmet sunuyor. Atos Türkiye CEO’su Orhan Akbulut, “Atos, bir BT firmasından ziyade, bir iş teknolojisti firması. Farklı çözümler sunduğumuz müşterilerimize, rakipleri karşısında bir adım önde olma olanağı sağlıyoruz” diyor.

Müşterilerimizi geleceğe taşıyan güvenilir iş ortağı olacağız

Orhan Akbulut, Atos’un vizyonunu “İnsanları, teknolojiyi ve iş dünyasını birleştirerek gelişime hız kazandırmak” olarak özetliyor. “Yetkin kaynaklarımız ve köklü bilgi birikimimizden aldığımız güçle, müşterilerimizin firmalarını geleceğe taşımaları için ihtiyaç duydukları güvenilir iş ortağı olmayı hedefliyoruz” diyen Akbulut, kurumsal firmaların yanı sıra KOBİ’lere yönelik de hizmetler geliştirdiklerinin altını çiziyor. 

Anadolu’da büyük bir yatırım

Atos olarak Türkiye’de IT teknolojilerinin geleceğini şekillendirmek ve gelişime hız kazandırmak için yola çıktıklarını vurgulayan Akbulut “Kartal, Güneşli, İTÜ Teknokent, Düzce ve Ankara lokasyonlarında bulunan yaklaşık 2000 kişilik ekibimizle Türkiye’de hizmet sunuyoruz” diyor.

Atos’un Doğu Avrupa ve yakın coğrafya ülkelerinde başlattığı atılımın önemli bir parçasının Türkiye olduğunun altını çizen Akbulut, “Amacımız Türkiye’yi IT hizmetleri alanında önemli bir merkez haline getirmek. Bunun için Anadolu’da büyük bir yatırıma hazırlanıyoruz. Nisan ayında Ordu’da tamamlanacak yeni bir çağrı merkezi yatırımıyla Atos yine teknolojiye ve bu ildeki üniversitelerle işbirliği ile istihdama katkıda bulunacak” diye açıklıyor.

Çalışılacak en iyi şirket olmayı hedefliyoruz

Orhan Akbulut, Atos’un aynı zamanda, sektöre değer katan tüm çalışanların gözünde çalışılacak en iyi şirket olma yönündeki gelişiminin sürdürüleceği konusunda kararlı. Akbulut, “Teknolojik trendleri sadece uygulayan değil, aynı zamanda trend yaratan yaklaşımımız bizi bu doğrultuda farklı ve avantajlı kılacak” diye konuşuyor.

Şirket dünyada benimsediği açık ofis sistemini Türkiye’de de uyguluyor. Açık ofis konseptiyle daha az maliyetle çok daha verimli, iletişimin kuvvetli ve çalışan memnuniyetinin arttığı bir modele geçtiklerini aktaran Akbulut, "Bizim için başarının temeli sektörde en çok çalışılmak istenen firma olmak. Bu konuda çalışmalar yapılıyor. Bunlardan ilginç olanı örneğin 2013 yılı sonunda sıfır e-maile geçmek. Atos'ta dahili e-mail olmayacak, daha etkin haberleşme yöntemlerini kullanacağız” diyor.

Atos, olimpiyatların IT altyapısını geleceğe taşıyor

Atos, tüm bu başarılarının yanı sıra, Olimpiyat Oyunları’nın küresel bilişim ortağı ve TOP sponsoru olmayı da sürdürüyor. 2004 Atina Yaz, 2006 Torino Kış, 2008 Pekin Yaz, 2010 Vancouver Kış Olimpiyatları’nın bilgi teknolojileri sponsoru olduklarını belirten Akbulut, “2012 Londra Yaz Olimpiyatları’nın küresel bilgi teknolojileri ortağı olacağız. Ayrıca Türkiye’de gerçekleşecek 2013 Mersin Olimpiyatları’nın da IT Hizmet Sağlayıcısı olmaya adayız” diyor.

Atos’un Uluslararası Olimpiyat Komitesi ile yapmış olduğu bu sözleşme, spor alanında bilişim konusunda yapılmış en büyük kontrat olma özelliğine sahip. Kontrat, son olarak Rusya’da düzenlenecek 2014 Soçi Kış Olimpiyatları ve 2016’da Brezilya’da yapılacak Rio Yaz Olimpiyatları’nı da içine alacak şekilde genişletildi.

Atos bu çalışmalarında, sporculara, seyircilere, organizatörlere, basına, televizyon izleyicilerine ve internet kullanıcılarına kusursuz ve güvenli teknoloji hizmetlerini sunmak amacıyla tüm teknoloji ortaklarının ve tedarikçilerinin katkılarını yönetiyor ve birleştiriyor. Ayrıca, tüm dünyada izleyicilere ve basın organlarına sonuçları, etkinlikleri ve sporcularla ilgili bilgileri sunan dev bilişim sistemini de bütünleştiriyor, işletiyor ve güvenliğini sağlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları