17 Ekim 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atasaya Altın Pusula Ödülü
06 Mayıs 2008 Salı 16:50

Atasay'a Altın Pusula Ödülü

Atasay, Tektaş Pırlantada 36 Taksit Kampanyası ile Altın Pusula ödülünün sahibi oldu.

Atasay Kuyumculuk, Şubat 2007 tarihinde başlattığı Tektaş Pırlantada 36 Taksit Kampanyası ile TUHİD tarafından bu yıl 7.si gerçekleşen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri'nde Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama Projeleri dalında ödüle değer görüldü. Türkiye Halkla İlişkiler Derneği tarafından sektördeki hizmet kalitesini yükseltmek ve mesleki gelişimi desteklemek amacıyla düzenlenen Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri sektörde ilk ve tek yarışma programı olma özelliğini koruyor.

Türkiye"nin her köşesini Şu Kadarcık sloganıyla tektaşla tanıştıran Atasay Kuyumculuk"un yıl boyu uyguladığı iletişim stratejileri tüm Türkiye"de büyük ses getirmişti. Conrad Otel"de gerçekleşen Altın Pusula ödül töreninde Atasay adına ödülü Atasay Reklam ve Halkla İlişkiler Müdürü Elif Arıcan aldı.

Elif Arıcan, kampanya başarısı hakkında şunları söyledi: "70. yıldönümümüz şerefine 2007 yılı şubat ayında başlattığımız tektaş kampanyamız ilk günden itibaren telefonlarımızın kilitlenmesine sebep oldu. Kampanya ile yüzde 65 yeni müşteri elde ettik ve bu grubun yüzde 60"ını pırlantayla ilk defa tanışan kadınlar oluşturdu.

Kampanyamız sonucunda farklı sektörlerin reklam senaryolarında tektaş kullanımı arttı, Markalar promosyon kampanyalarında tektaş hediye etmeye başladılar, dizilerde tektaş kullanımı arttı. Pazardaki diğer oyuncular da 2008"de tektaş iletişimine geçtiler.

Türkiye ve yakın ülkelerden kampanyanın sloganı olan Şu Kadarcık mücevher sektörünün olduğu gibi kamuoyunun da diline yerleşti. Türkiye"nin gündemine tektaşı sokarak kuyum sektöründe bir vizyon yaratan ve yıl boyu emek verdiğimiz çalışmalarımızın sonucu olarak Pazarlama İletişimi ve Bütünleşik Pazarlama Projeleri dalında Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri ile ödüllendirilmenin gururunu yaşıyoruz."

Türk Kuyum sektörünün ilk "Altın Pusula'sı
Atasay Kuyumculuk gerçekleştirdiği pazarlama iletişimi kampanyaları ve farklı mağazacılık anlayışıyla satışlarını artırırken kategorisindeki diğer markalar arasından sıyrılıyor. İmaj kampanyasına değil ürün iletişimine odaklanan Atasay Kuyumculuk, Tektaş Pırlantada 36 Taksit Kampanyası ile kuyum sektörüne ilk Altın Pusula'yı getirdi.

Atasay Kuyumculuk, Türk kadınına bir armağan olarak başlattığı tektaş pırlanta kampanyasında Şu Kadarcık reklam çalışmasının yanında bu alanda daha önce Türkiye"de kullanılmayan bir satış stratejisi de uygulayarak, 36 ay vadeyle tek taş yüzük satışı başlatmıştı.

Kampanya sonucunda mağaza trafiğini yüzde 70 arttıran uygulama kuyum sektörüne de örnek oldu. Tek taş sektörün en çok iletişim ve pazarlama yatırımı yapılan ürünü konumuna geldi.

Atasay Kuyumculuk trend yaratan tasarımlarının yanı sıra pazarlama çalışmalarıyla da sektörün önünü açan, ses getiren yenilikçi uygulamalara imza atan marka olma özelliğini bir kez daha kanıtlamış oldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları