13 Nisan 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Atasay Kuyumculuk’a ISO 9001:2000
30 Nisan 2007 Pazartesi 17:59

Atasay Kuyumculuk’a ISO 9001:2000

Atasay Kuyumculuk, Türkiye kuyum sektöründe en geniş kapsamlı ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi’ni almaya hak kazanan firma oldu.

Atasay Kuyumculuk, Türkiye kuyum sektöründe en geniş kapsamlı ISO 9001:2000 Kalite Sistem Belgesi’ni almaya hak kazanan firma oldu. Kuyum sektörüne sunduğu ürün ve hizmetlerle ilk’lerin şirketi olan Atasay Kuyumculuk, İstanbul Yenibosna’daki Fabrikası’nda uyguladığı Kalite Yönetim Sistemiyle, UKAS ve JAS-ANZ akreditasyonlu ISO 9001:2000 Kalite Yönetimi Belgesi’ni alarak sektörünün bu alanda da öncüsü oldu.

Atasay Kuyumculuk İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Salim Güneş, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Titiz ve disiplinli bir çalışmayla her konunun standartlarını tespit ederek; işleyiş, yönetim ve denetim konusunda oluşturulan kalite yönetim sistemiyle, müşterilerimizin hak ettikleri, bekledikleri kaliteli ve yüksek standartlı hizmeti sunuyoruz" dedi.

ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Belgesi, Uluslar arası Denetim ve Belgelendirme Kuruluşu Prosert Şirketi tarafından, kalite alanında Atasay’ın standartlara uygun faaliyetleri sonucunda verildi. Atasay Kuyumculuk, bu belgeyle, madenlerin ifraz ve ramatından başlayarak tasarım, üretim, pazarlama, satış, ihracat ve ithalatına uzanan tüm zincirde kalite performansını uluslararası standartlar doğrultusunda geliştirerek uyguladığını, kalite alanında oluşabilecek riskleri sorumlulukla ele aldığını ortaya koydu.

Atasay Hakkında

Meslekte 70. yılını kutlayan Kamer Ailesi’nin üçüncü kuşak temsilcisi Cihan Kamer’in önderliğindeki Atasay Kuyumculuk, yıllık 20 ton üretim kapasitesi ile dünyanın ilk 3 firması arasında yer alıyor ve üretiminin yüzde 80’ini 60’ın üzerinde ülkeye ihraç ediyor. Tüm üretim tekniklerini aynı çatı altında toplayan dünyanın en büyük firması olan Atasay, özgün tasarımlarını Türkiye çapındaki 116 Atasay Mağazası’nda tüketiciler ile buluşturuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları