17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASUS’tan VG23AH 3D IPS LED Monitörü
19 Nisan 2012 Perşembe 11:25

ASUS’tan VG23AH 3D IPS LED Monitörü

ASUS, çok işlevli ve kişiselleştirilmiş eğlence ve oyun ekranı VG23AH 3D IPS LED monitörü tanıttı.

Yeni lanse edilen ASUS VG23AH 3D IPS LED Monitör 1080p Full HD geniş görüş açısına sahip IPS ekran ve ASUS’un hepsi bir arada 3D teknolojisi ve özel bir kısayol tuşu sayesinde tüm iki boyutlu görüntüleri üç boyutluya dönüştürme özellikleriyle ön plana çıkıyor.

ASUS, 3D IPS LED monitörü VG23AH’yi 16 Nisan 2012’de Taiwan’da duyurdu. Eğlence ve oyun için çok işlevli ve isteğe göre uyarlanabilen bir ekran olarak tasarlanan VG23A ASUS’un hepsi bir arada 3D teknolojisiyle dikkat çekerken kullanıcılara da en üst düzey 2D ve 3D multimedya arasında seçim imkanı sunuyor.

VG23AH, dahili 3W stereo hoparlörlerinden çıkan sese eşlik eden net ve berrak görüntülerle kullanıcılara sinematik bir 3D Home Theatre deneyimi yaşatıyor. IPS ekranın geniş görüşü, 80.000.000:1 ASUS akıllı kontrast oranı ve ASUS-exclusive Splendid’in Video Intelligence Teknolojisiyle VG21AH renkli bir görsel deneyimi 1080p Full HD olarak sunuyor. Özellikleri arasında bir çok ortam cihazına daha iyi bir bağlantı için ikili 1.4 HDMI, single-link DVI ve D-sub giriş seçenekleri bulunuyor. Dönebilme, çevrilebilme ve yüksekliği ayarlanabilme yeteneğine sahip olan VG23AH ergonomik olarak tasarlanmış. Rahat bir görüntü deneyimi için pilsiz 3D gözlükleri ile birlikte sunuluyor.

Stereoskopik 3D gerçeklik hissi
VG23AH göze çarpan 3D FPR teknolojisiyle kullanıcıları üç boyutlu bir sanal dünyanın içerisine çekiyor. 3D FPR monitörlerde kullanılan teknoloji, 3D görüntüleri sol ve sağ göze aynı anda ileterek gözü yormayan ve titreşme içermeyen bir üç boyutlu izleme deneyimi sunuyor.

VG23AH ve ASUS’un hepsi bir arada 3D teknolojisi sayesinde karmaşık sistem kurulumlarını tarihe karışıyor. Teknik bilgiye sahip olmayan kullanıcılar bile özel kısayol tuşu aracılığıyla tüm iki boyutlu içerikleri üç boyutluya dönüştürerek 3D dünyaya kolaylıkla erişebilir. Buna rağmen, VG23AH’nin iki boyutlu ve üç boyutlu görüntüleri net ve pürüzsüz olarak sağlayarak performansından ödün vermiyor. Bu görsel şölen, dahili 3W stereo hoparlörle zevk alabileceğiniz bir işitsel deneyim de sunuyor.

Canlı renk performansı ve görsel deneyim
VG23AH kullanıcılara çarpıcı renkli bir dünyayı 1080p Full HD olarak getiriyor ve IPS paneli renk kaymasını en aza indirerek hem dikey hem de yatay düzlemde 178 derecelik geniş görüş açısı sağlıyor.

ASUS’un akıllı kontrast oranı (Smart Contrast Ratio), 80.000.000:1 kontrast oranıyla kullanıcılara en koyu siyah ve en parlak beyazları izletirken gerçeğe en yakın görüntüleri sağlıyor. Splendid Video Intelligince Technology renkleri, parlaklığı, kontrastı ve keskinliği zenginleştiren video performansı ve görüntü gerçekliğini en iyi şekilde değerlendiriyor. Ön ayarlı 6 video modu (Manzara, Tiyatro, Oyun, Gece Görüşü, sRGB ve Standart) özel kısayol tuşuyla seçilebiliyor.

Kapsamlı bağlantı noktası seçenekleri
VG23AH, ikili HDMI 1.4 çıkış noktasıyla akıllı bir tasarım özelliğini taşıyor. Bu ikiz girişler 3D Blu-ray desteği ve eş zamanlı olarak hem oyun konsoluna ve Blu-ray disk oynatıcılarla bağlanabilen ve kullanım esnasında kolaylıkla değiştirilebilen bir görüntü esnekliğini mümkün kılıyor. Ayrıca single-link DVI ve D-sub girişleriyle daha fazla bağlantı noktası seçeneği sunuyor.

Kullanıcı dostu tasarım
VG23AH dönebilen, çevrilebilen ve yüksekliği ayarlanabilen ayaklığıyla kullanıcılara her zaman rahat bir izleme konumu bulabilmeleri için ergonomik bir tasarıma sahip.

Bunun yanı sıra hafif ve pilsiz kullanılan 3D gözlükleri de yanında geliyor. FPR 3D gözlüklerde bulanan, görüntüleri sol ve sağ göz için ekrandan eş zamanlı olarak alan iki lens sayesinde titreşme olmaksızın izlenebiliyor. ASUS’un özel tasarımı bu gözlükler herhangi bir elektrikli bileşen içermedikleri gibi kullanıcılar da pillerinin kalan şarjlarının düşünmek zorunda değil ve yüze de rahatça oturuyor. VG23AH’nin yanında bir çift 3D gözlüğe ek olarak klipsli bir 3D gözlük de bulunuyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları