25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASUS GeForce® GTX 680 DirectCU II TOP Ekran Kartı
01 Mayıs 2012 Salı 16:30

ASUS GeForce® GTX 680 DirectCU II TOP Ekran Kartı

ASUS, kendi tasarladığı ekran kartı GeForce® GTX 680 DirectCU II TOP’ı duyurdu.

Bir güç merkezi olan ekran kartı, üst düzey DirectCU soğutma sistemi, DIGI+ VRM güç dağıtımı ve geliştirilmiş overclok’la, en iyi NVIDIA® GPU performansını daha da artırabiliyor

ASUS GeForce® GTX 680 DirectCU II TOP ekran kartı, PC oyuncuları ve performans hayranları için yarışı en önde tamamlıyor. Oyunlardaki çerçeve oranını artırmak ve kullanıcılara 143MHz üzerinde bir referans tasarım sağlamak için en iyi 28nm NVIDIA® GeForce® GTX 680 GPU, ASUS tarafından seçilip overclock yapılarak 1201 MHz’e çıkarıldı. ASUS tarafından tasarlanan DirectCU II’nin termal tasarımı standart soğutuculardan yüzde 20 daha soğuk halde çalışırken, 100mm’lik ikiz fanlar 14dB daha sessiz çalışarak gürültüyü düşük seviyede tutuyor. ASUS, referanslarından 2.5 kat daha uzun süre dayanabilen Süper Alaşım Güç bileşenleriyle çalışan ve gürültüyü yüzde 30 azaltmayı sağlayan 10 fazlı DIGI+ VRM dijital güç dağıtımı düzenleyicisini ekledi. Kullanıcılar ses kartının overclock ve overvolting yeteneklerini hem donanım seviyesinde VGA Hotwire, hem de yazılım seviyesinde GPU Tweak hizmeti üzerinden artırabilirler. Ayrıca, duyurulan ASUS GeForce® GTX 680 DirectCU II OC sürümü 1019 MHz çekirdeğe sahip olmasına rağmen 1084 MHz’e kadar artırılabiliyor. Bu kart sürümü de TOP sürümünde olduğu gibi aynı DirectCU II soğutucu ve baskı devre kartını kullanıyor.

TOP, 1201 MHZ çekirdeğiyle daha akıcı oyun performasına güç sağlıyor

ASUS TOP ekran kartı, sıkı testlerin ardından özenle seçilen piyasadaki en iyi performanslı GPU’ları kullanıyor. Fabrikada 1201 MHz ‘overclock’ yapılmış olarak gelen GeForce® GTX 680 DirectCU II TOP, en zorlu durumlarda bile pürüzsüz ve daha akışkan oyun performansı için çerçeve hızını artırıyor. Kapsamlı ısı dayanıklılık testlerinden geçen TOP GPU, fazladan hız aşırtma yükünü kaldırabiliyor ve ASUS mühendisleri tarafından geliştirilmiş Baskı Devre Kartıyla (PCB) eşleştirilen TOP, referans tasarımı parçalarına göre daha fazla ısı ve strese dayanabiliyor.
DirectCU II en soğuk ve en sessiz GeForce® GTX 680’ü yarattı

Overclock’lu GeForce® GTX 680 GPU’ların gücüyle eşleşmesi için özellikle uyarlanan ayrıcalıklı DirectCU II’nin termal tasarımı sayesinde daha hızlı, sessiz, kararlı ve uzun bir performans elde etmek için sıcaklıkları düşürüyor. 5 adet bakır ısı tüpü ve yüzde 20 daha büyük dağılma alanı kullanan DirectCU II, beklenen soğutmayı garanti ediyor. Hava akışını artıran 100mm’lik ikiz gürültüsüz pervane, standart GeForce® GTX 680’e göre yüzde 20 daha soğuk ve 14dB daha sessiz işletim sağlıyor. Bu fazlaca istenen çekici özellik, ses çakışmasını azaltarak oyunculara performanstan büyük keyif almalarını sağlıyor.

10 fazlı Süper Alaşım Gücüyle DIGI+ VRM
GeForce® GTX 680 DirectCU II, ASUS’un iki ayrıcalıklı güç dağıtım teknolojisine ev sahipliği yapıyor. 2010’dan beri en çok satılan ASUS anakartlarındaki tasarıma göre geliştirilen DIGI+ VRM, daha geniş modülasyon aralığı için dijital gerilim düzenleyicilerle daha esnek hız aşırtma imkanı sağlıyor. Burada kullanılan DIGI+ VRM versiyonu 10 fazlı iletim sağlıyor ve güç gürültüsünü standarda göre yüzde 30 azaltıyor. Azaltılan güç gürültüsü daha kararlı güç kaynağına çevrilerek daha istikrarlı ve güvenilir bir kart performansı sağlıyor. Ekstra dayanıklı ve paslanmaz Süper Alaşım Güç elemanlarıyla (katı hal kapasiteler, indiktörler ve MOSFET’ler) birleştirilmiş DIGI+ VRM, standart modellere göre verimliliği yüzde 15 artırırken 2.5 kat daha uzun ürün ömrü sağlıyor.
Overclock ikilisi: yazılım ve donanım ayarlamaları aktif edildi

GeForce® GTX 680 DirectCU II TOP, ASUS’un ayrıcaklı kart ayar sistemi olan ve yazılım üzerinden hız aşırtmaya olanak sağlayan GPR Tweak’le birlikte geliyor. Tamamıyla sezgisel bir arayüz kullanan GPU Tweak, kullanıcıların hız ayarları, güç tüketim hedefleri, voltaj, pervane hızı ayarları, farklı uygulamalar ve gereklilikler için çoklu profil desteği sağlıyor. Tamamlayıcı olarak ise ASUS’un ROG ana kartları için daha önceden sunmuş olduğu VGA Hotwire özelliği bulunuyor. Kendi anakartlarını yaratmak isteyen kullanıcılar için VGA Hotwire donanım seviyesinde daha kesin ve tam overvolting avantajları sunuyor. Kullanıcılar daha kesin Vcore, Vmem, PLL değerleri ve ayarlamaları için kabloları doğrudan regülatörler üzerine lehimleyerek kartın güçlü performansını daha da açığa çıkarabiliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları