18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASİAD Üyelerine Markalaşma Semineri
18 Aralık 2007 Salı 13:38

ASİAD Üyelerine Markalaşma Semineri

ASİAD üyeleri, Adres Patent’in düzenlemiş olduğu Sınaî ve Mülkiyet Hakları seminerine katıldı.

Avrasya Sanayici ve İş Adamları Derneği (ASİAD), 15 Aralık 2007 tarihinde Türk Patent Enstitüsü'ne yapmış olduğu marka başvurusunun tescil belgesini, Adres Patent Genel Merkezinde Sınaî ve Mülkiyet Hakları adlı seminerden sonra yapılan, takdim töreni ile aldı. Törende, ASİAD Genel Sekreteri Ahmet Safa, ASİAD Halkla İlişkiler Müdürü Selçuk Erat, Adres Patent Yönetim Kurulu Üyeleri, eğitim çalışmalarında yer alan firma temsilcileri hazır bulundu.

Tescil belgesini ASİAD Genel Sekreteri Ahmet Safa, Adres Patent Genel Müdürü Ali Çavuşoğlu’nun elinden aldı. Tescil Belgesi takdimi öncesinde, kısa bir konuşma yapan Ali Çavuşoğlu; “Günümüz ekonomik ve sosyal yaşamı içinde ister sıradan birey olalım ister bir firma veya dernek, varlığımızın ticari ve sosyal hayatta kimlik kazanabilmesi ihtiyacı doğmuştur. Modern hayat, dünyayı küresel bir alışveriş merkezi haline getirirken, yaşamın her alanına yayılan alış veriş mantığı, hemen her türlü olguya ticari bir değer kazandırmaya başlamıştır. ASİAD’da, iş dünyasına hitap eden, öncü bir sivil toplum örgütüdür. Genç bir Sivil Toplum Örgütü olmasına rağmen, çok kısa bir süre içinde, kendi hitap ettiği alanda, yapmış olduğu etkili organizasyonlar, büyük hizmet ve öncü çalışmaları ile haklı bir saygınlık kazanmış, üyeleri ve iş dünyamız için ulusal veya uluslar arası pazarlarda güvence olmuştur. 2003’ten bu yana, ticari ve sosyal hayatımızda, güven, birliktelik, hız ve saygınlık olarak bina ettiği varlığını, Adres Patent aracılığı ile yapmış olduğu başvuru ile resmi bir şekilde ASİAD adıyla pekiştirmiş, tescil ettirmiştir”, diyerek Tescil Belgesi’ni ASİAD Genel Sekreteri Ahmet Safa’ya verdi.

ASİAD Genel Sekreteri Ahmet Safa, ASİAD Tescil Belgesini, Adres Patent Genel Müdürü Ali Çavuşoğlu’nun elinden aldıktan sonra, ASİAD’la ilgili kısa bir açıklama yaparak; “ASİAD 2003 yılında Ömer Faruk Başaran öncülüğünde kurulmuştur. Türkiye’nin en genç ve en dinamik sivil toplum örgütlerinden biridir. 2003 yılından bu yana, Beyoğlu Merkez olmak üzere Ankara, Kocaeli ve Gebze Şubelerimizle ülkemiz ticari ve sosyal hayatına özverili hizmetlerde bulunuyoruz. Bu özverili hizmetler neticesinde Dünya’nın 80 ülkesinde fahri temsilciliğe, yurt çapında 300’e yakın üyeye sahip olduk. Ulusal ve Uluslar arası pazarlarda kimliğinizi, sahip olduğunuz marka veya unvanınızla tanıtıyorsunuz. Taklitçilik ve benzer uygulamalar neticesinde ticari ve sosyal hayatta yaşanan rekabet kendi varlığınızı kayıt altına almayı zorunlu kılmıştır. Marka ve Patent alımı ülkemiz ticareti ve iş adamı için ticari ve sosyal varlığın tescilidir. Çıtası yükselen ve hemen her türlü sektöre yayılan rekabet ortamında, her ticari kuruluş, kendi varlığını marka ve patent olarak tescil ettirerek, kayıt altına aldırmak durumundadır. Biz ASİAD olarak bu konuyla ilgili çok öncesinde çalışmalarımızı başlatmıştık ve öncesinde yapmış olduğumuz tescil başvurusunu, bugün bu tescil belgesini alarak neticelendirmiş bulunuyoruz. Marka ve Patent alımına ilişkin göstermiş olduğumuz hassasiyet sadece tescil belgesini almakla kalmıyor, ileride üyelerimizin bu konuda daha bilinçli hale gelmesi amacıyla eğitim çalışmalarımız olacak. Bugün de, Adres Patent’in, Marka ve Patent alımına ilişkin hazırladığı “Sınaî Mülkiyet Hakları; Marka, Patent ve Tasarım Koruması” adlı bu seminere katıldık. Adres Patent’e Derneğimiz adının tescil sürecinde yapmış olduğu çalışmalar ve eğitim hizmetleri için çok teşekkür ediyorum”, dedi.

Adres Patent’in düzenlemiş olduğu Sınaî ve Mülkiyet Hakları semineri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan, ASİAD Halkla İlişkiler Müdürü Selçuk Erat’ta; “Marka ve Patent alımı günümüz ticaret yaşamında, hayati bir öneme sahip oldu; Çünkü aldığınız marka veya patent sizin ticaret hayatındaki kimliğinizi göstermektedir. Ebetteki ASİAD bu hassas konuya gereken ilgiyi göstermektedir. ASİAD’ın çok küçük ölçekli üyeleri olduğu gibi Türkiye’de ve dünyada marka olmuş çok büyük ölçekte firma üyeleri de, bulunmaktadır. Bu firmalar, ilk 500 Firmanın içinde olan firmalardır. Üyelerimizden birçoğunun marka ve patent çalışmaları yaptırmadığını görmekteyiz. Bu eğitim seminerine katılmamızdaki amaçta; büyüklü küçüklü üye firmaların yöneticilerinden personellerine marka ve patent konusuna dikkatlerini çekmek ve bu yönde bilinçli çalışmalar yapmalarını sağlamaktır. Adres Patent’de bildiğiniz gibi ASİAD’ın bir üyesidir. Adres Patent’i, Markalaşma ve Patent alanında kendi markasını ispatlamış ve bu işi en iyi yapan firmalardan biri olduğunu bilmekteyiz. Bu sebeple Adres Patent Öncülüğünde bu eğitim dizisine başladık”, dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları