18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASCAME’nin Yeni Başkanı Murat Yalçıntaş
04 Temmuz 2007 Çarşamba 15:21

ASCAME’nin Yeni Başkanı Murat Yalçıntaş

Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin (ASCAME) Genel Kurulu İstanbul'da gerçekleştirildi.

Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin (ASCAME) 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı 3 Temmuz 2007’de İstanbul Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Genel Kurulda, ASCAME Yönetim Kurulu tarafından 2007 yılının Ocak ayında ASCAME Başkanlığı için önerilen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Murat Yalçıntaş'ın bu yeni görevi onandı.

ASCAME, Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasındaki ekonomik ve sosyal işbirliğini geliştirmek amacıyla 1 Ekim 1982'de Barcelona'da kuruldu.

Birlik ticaret, turizm, eğitim gibi bir çok çalışma grubu vasıtasıyla özellikle bölge ülkesi firmaların birbirleriyle olan koordinasyonunu sağlamayı hedefliyor. ASCAME ayrıca, firmaların birbirleri ile ve kamu kurumlarıyla ilişki kurmalarını sağlıyor. Bu sayede ekonomik ve endüstriyel gelişmeye katkıda bulunuyor.

Akdeniz havzasında bulunan ülkeler, çok yönlü ve karşılıklı ticari ilişki kurma imkanına sahip. Bir kesişme noktası olması sebebiyle, Akdeniz’in dünya ticareti ve iletişiminde gittikçe artan bir ağırlığı bulunuyor.

Arnavutluk, Cezayir, Bulgaristan, Hırvatistan, Mısır, İspanya, Fransa, Yunanistan, İsrail, İtalya, Ürdün, Lübnan, Libya, Malta, Fas, Sırbistan, Suriye, Filistin ve Tunus’un Ticaret ve Sanayi Odaları ASCAME üyesi. Bu ülkelerde toplam üye sayısı ise 184 civarında.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları