08 Mayıs 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ASCAME Genel Kurulu İstanbulda Toplanıyor
02 Temmuz 2007 Pazartesi 10:44

ASCAME Genel Kurulu İstanbul'da Toplanıyor

Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (ASCAME) Genel Kurul Toplantısı 2 - 4 Temmuz 2007 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde düzenleniyor.

Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği’nin (ASCAME) 18. Olağan Genel Kurul Toplantısı 2-4 Temmuz 2007 tarihleri arasında İstanbul Ticaret Odası’nın ev sahipliğinde düzenleniyor.

Kuruluşundan 25 yıl sonra İstanbul’da düzenlenecek olan toplantıda, İspanya, Fransa, Yunanistan, Cezayir, Arnavutluk, Bulgaristan, Mısır, İtalya, Tunus gibi çok sayıda ASCAME üyesi ülkenin Ticaret ve Sanayi Odaları bir araya gelecek.

3 Temmuz Salı günü yapılacak ASCAME Genel Kurul Toplantısı’nın açılışında; ASCAME Başkanı Jilani Ben M’Barek, Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu ve İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş konuşmacı olarak katılacaklar.

The Marmara Istanbul Oteli’nde gerçekleştirilecek ASCAME Genel Kurul Toplantısı, Akdeniz ülkeleri arasında ticaret hacminin arttırılması ve görüş transferi sağlanması için çok önemli bir fırsat olacak.

18’inci ASCAME Genel Kurul Toplantısı’nın Türkiye açısından ayrı bir önemi daha bulunuyor. ASCAME Yönetim Kurulu tarafından Ocak 2007’de ASCAME Başkanlığı için önerilen İstanbul Ticaret Odası Başkanı Murat Yalçıntaş’ın bu yeni görevi onanacak.

ASCAME Hakkında
ASCAME, Akdeniz'e kıyısı olan ülkeler arasındaki ekonomik ve sosyal işbirliğini geliştirmek amacıyla 1 Ekim 1982'de Barcelona'da kuruldu.

Birlik ticaret, turizm, eğitim gibi bir çok çalışma grubu vasıtasıyla özellikle bölge ülkesi firmaların birbirleriyle olan koordinasyonunu sağlamayı hedefliyor. ASCAME ayrıca, firmaların birbirleri ile ve kamu kurumlarıyla ilişki kurmalarını sağlıyor. Bu sayede ekonomik ve endüstriyel gelişmeye katkıda bulunuyor.

Akdeniz havzasında bulunan ülkeler, çok yönlü ve karşılıklı ticari ilişki imkanına sahip. Bir kesişme noktası olması sebebiyle, Akdeniz’in dünya ticareti ve iletişiminde de gittikçe artan bir ağırlığı bulunuyor.

Arnavutluk, Cezayir, Bulgaristan, Hırvatistan, Mısır, İspanya, Fransa, Yunanistan, İsrail, İtalya, Ürdün, Lübnan, Libya, Malta, Fas, Sırbistan, Suriye, Filistin ve Tunus’un Ticaret ve Sanayi Odaları ASCAME üyesi. Bu ülkelerde toplam üye sayısı ise 184 civarında.

Program

2 Temmuz Pazartesi
19.30 Kokteyl / İTO Binası
3 Temmuz Salı
09.00 ASCAME Genel Kurul Toplantısı Kayıt / The Marmara Istanbul
09.30-11.00 Resmi Açılış
11.30-14.00 ASCAME Genel Kurulu Çalışma Toplantısı (Sadece ASCAME Üyeleri)
13.00-15.45 Öğle Yemeği / The Marmara Istanbul - Panorama Restaurant
16.00-19.00 ASCAME Komisyonları Toplantıları
21.00 Gala Yemeği - İTO Kandilli Tesisleri

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları