22 Haziran 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ARGELAya TESİD Ödülü
09 Aralık 2007 Pazar 11:23

ARGELA'ya TESİD Ödülü

TESİD Yenilikçilik Yaratıcılık Ödülleri kapsamındaki KOBİ dalında Büyük Ödüle Türk Telekom’un teknoloji şirketlerinden ARGELA layık görüldü.

Son dönemde satın aldığı şirketler ve iş ortaklıkları ile bilişim teknolojileri alanında önemli yatırımlar yapan Türkiye’nin telekomünikasyon devi Türk Telekom’un geçtiğimiz Haziran ayında bünyesine kattığı ARGELA Yakınsamalı Şebeke Çözümleri ürünüyle dünyada yeni pazarlara da girerek yurtdışındaki çalışmalarını genişletmeyi hedefliyor. Ürünleri Türkiye ve çevre pazarlarda bir çok telekom operatörü tarafından kullanılan ve milyonlarca aboneye hizmet veren ARGELA, geliştirdiği yenilikçi şebeke platformu Yakınsamalı Şebeke Çözümleriyle sabit ve mobil tüm telekom operatörlerinin kapsama alanlarını Internet üzerinden genişleterek, bütün dünya pazarlarına servis verebilmelerini sağlayacak.

Telekom servisleri coğrafyadan ve erişim teknolojilerinden bağımsız olacak

Yeni nesil ağ yapıları tasarlama ve kurulumuna ve önümüzdeki dönemde sunulacak hizmetlere büyük katkıları olan bu ürün sayesinde, telekom operatörleri müşterilerine dünyanın her yerinde servis verebilecek. ARGELA, yeni ürünüyle telekom operatörlerine daha önce coğrafi alanlarının dışında kalması nedeniyle faaliyet gösteremedikleri pazarlara girme imkanı sağlayacak ve telekom hizmetlerini coğrafyadan ve erişim teknolojilerinden bağımsız hale getirecek.

Yakınsamalı Şebeke Çözümleri teknolojisi ile yurt içi veya yurt dışında kapsama alanı dışında kalan kullanıcılar ister bilgisayarları, ister Wi-Fi telefonları ile Internet üzerinden geleneksel şebekeye erişebilecek, arama yapıp kabul edebilecek, SMS, MMS, USSD mesajlarını gönderip alabilecek, Internet'te sohbet odalarına girebilecek ve hatta görüntülü konuşabilecekler. Bütün bu hizmetlerden mevcut hatlarını kullanarak, tek bir numara ile ve aynı ödeme talimatı kapsamında (ön ödemeli veya faturalı) faydalanabilecekler.

ARGELA Hakkında

Merkezi İstanbul’da bulunan ARGELA, gelecek nesil alt yapı ve hizmet dağıtım çözümleri, network altyapı bileşenleri, yakınsamalı şebeke çözümleri ve telekom servisleri platformları sunan öncü bir şirket. ARGELA’nın San Francisco/USA, Ankara ve Dubai’de de ofisleri bulunmaktadır.

ARGELA 2007 Haziran ayı itibarı ile Türk Telekom bünyesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları