17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ARCHIPRIX Türkiye 2007 Yarışması Sonuçlandı
12 Kasım 2007 Pazartesi 11:05

ARCHIPRIX Türkiye 2007 Yarışması Sonuçlandı

Genç mimarların meslek hayatlarındaki ilk başarılarını temsil eden ARCHIPRIX-Türkiye 2007 yarışması sonuçlandı.

Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten ARCHIPRIX Türkiye Yarışması, bugüne kadar 21 üniversiteden 700 öğrenciyi bir araya getirdi. ARCHIPRIX Türkiye yarışmasının bir diğer özelliği ise; 1996’dan bugüne kadar ödül alan 88 genç mimarın, mesleki başarılarına ulaşmaları yolundaki ilk adımı temsil ediyor olması.

1996 yılından bu yana Türkiye'de düzenli olarak gerçekleştirilen ARCHIPRIX Türkiye yarışmasının amacı:
- Genç ve yetenekli mimarlara meslek icraları için şans oluşturmak,
- Türkiye'deki Mimarlık öğretim kurumları arasında rekabeti arttırmak,
- Sektörde faaliyet gösteren firmalara, daha iyi genç yetenekleri bulma şansı sağlamak,
- Türkiye'de Mimarlık mesleğinin kamuya tanıtımı ile itibarının yükselmesine katkıda bulunmak,
- Uygulama alanı ile okulların karşılıklı ilişkisini güçlendirmek için ortam yaratmaktır.

Semra UYGUR, İzzet FİKİRLİER, Kaan ÖZER, Fatih ERDUMAN, Şevki VANLI ve Gözdem ÜNER TUBAY’dan oluşan ARCHIPRIX Türkiye 2007 yarışması seçici kurulunun belirlediği ödüller, 26 Kasım 2007 Pazartesi günü saat 18.00’de, Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi E Galerisi’nde düzenlenecek olan ödül töreni ile sahiplerini bulacak. Türkiye’deki tüm mimarlık okullarını ortak bir platformda buluşturarak yapıcı bir rekabet ortamı yaratan ve mimar adaylarının ufkunu genişleten yarışmaya katılan tüm projelerin yer alacağı sergi Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi, D Galerisi’nde 5 Aralık 2007 tarihine kadar gezilebilecek. Ayrıca, yarışmaya katılan tüm projelerin bir arada bulunacağı yarışma kataloğu, YEM Yayın tarafından hazırlanarak yine aynı gün ödül töreninde ilgililerin beğenisine sunulacak.

Archiprix-Türkiye 2007 yarışmasının birincisine 2.500 YTL değerinde Çimsa Beyaz Çimento Ödülü verilecek. İkincinin 2.000 YTL ve üçüncünün 1.500 YTL tutarında ödüle sahip olacağı Archiprix Türkiye 2007 yarışması kapsamında her biri 1.250 YTL değerinde üç adet mansiyon da dağıtılacak. Yarışmada ilk üçe giren öğrenciler ve dereceye giren öğrenciler ayrıca ALLPLAN Mimari CAD Sistemi ve Eğitimi, “Sertifika C” katılımına da sahip olacaklar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları