04 Ağustos 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelikten Yeni Siyah Orbital
16 Eylül 2008 Salı 15:16

Arçelik'ten Yeni Siyah Orbital

Arçelik A.Ş., kendi sınıfında dünyanın en az elektrik enerjisi tüketen, ilk A++ No Frost buzdolabı - Yeni Siyah Orbitali üretti.

Teknolojiye yaptığı yatırımlar çerçevesinde bugün uluslararası standartta bir şirket olan Arçelik A.Ş., sıradışı siyah tasarıma sahip, kendi sınıfında dünyanın en az enerji harcayan ilk A++ No Frost buzdolabı - Yeni Siyah Orbitali üreterek, beyaz eşya sektörüne yenilikçi bir soluk kattı. Eylül ayında seri üretimine başlanan Arçelik"in Yeni Siyah Orbital No frost buzdolabı, çarpıcı tasarımının yanı sıra, üstün teknolojik özellikleri ve enerji tasarrufuyla da ön plana çıkıyor.

Lisans kullanmadan, yenilikçi teknoloji ve kaliteli ürünler geliştirebilme gücü sayesinde bugün standartları takip eden değil, standartları oluşturan bir şirket konumuna ulaşan Arçelik A.Ş."nin, Türkiye"nin en yaratıcı ve seçkin mühendislerinden oluşan Ar-Ge ekibi tarafından Eskişehir Buzdolabı İşletmesi"nde üretilen Yeni Siyah Orbital'"in tasarımında Arçelik"e ait olan 6 adet patent uygulandı ve enerji tasarrufunda en son gelinen nokta olan A+ seviyesinin de üstüne çıkan performans yakalandı.

Kendi sınıfında, A++ enerji performansıyla dünyada bir ilk...
Arçelik Yeni Siyah Orbital A++ enerji sınıfında üretiliyor. Bu anlamda, Tropikal olarak adlandırılan ürün kategorisinde, kendi sınıfında dünyanın ilk A++ No Frost buzdolabı olma özelliğini taşıyor. Aynı hacimdeki mevcut A sınıfı No-Frost ürünlerin yarısı kadar enerji harcayan Yeni Siyah Orbital, bu buzdolaplarının 1 yılda harcadığı enerji ile 2 yıl boyunca çalışabiliyor.

Estetik ve tasarımın eşsiz buluşması
Arçelik Yeni Siyah Orbital, şık tasarımı ve siyah rengiyle beyaz eşya ürün kategorisinde sıradışı bir ürün. Cam kapı ve alüminyum kapı sapı ile göz dolduran ürünün tüketicilere sunduğu en önemli özelliklerden bazıları dokunmatik displayli elektronik kontrol (full elektronik), ince profilli sızdırmaz geniş gövde cam rafları, büyük hacimli sebzelikleri, sıfır derece bölmeleri, dondurucu bölümde beyaz ışık ile aydınlatma ve soğutucu bölmede iki yandan beyaz ışık ile homojen aydınlatma olarak sıralanabilir.

Arçelik Yeni Siyah Orbitalin sahip olduğu Dokunmatik (Touch button) Elektronik Display, Touch-button beyaz display ve full elektronik (dondurucu bölme ve soğutucu bölmenin ayrı ayrı ayarlanabilmesi) özelliklerinin yanı sıra, tüketicilerin hayatını kolaylaştıran, ekonomik kullanım: "Ecofuzzy" fonksiyonu, (buzdolaplarının az kullanıldığı veya kullanılmadığı zamanların otomatik olarak algılanarak bu durumlarda enerji tasarrufu sağlayacak akıllı kontrol yöntemlerinin uygulanması), Hızlı Dondurma ve Hızlı Soğutma fonksiyonları, Tuş Kilidi, Yüksek Sıcaklık Uyarısı, Arıza İkazları, Kapı Açık Alarmı, buzdolabının sağladığı nemlendirme fonksiyonu ve aktif hijyen gibi pek çok özelliği de bir arada sunuyor.

Üstün teknolojik özellikler
Enerji ve doğal kaynakların verimli kullanılmasındaki hassasiyeti ile dayanıklı tüketim ürünlerinde A+ sınıfa geçerek üretimin her aşamasında çevreyi ve ekolojik dengeyi korumak ve doğal kaynakların sürdürülebilirliğini sağlamak için daha az enerji tüketen teknolojiler geliştiren Arçelik A.Ş."nin ürettiği "Yeni Siyah Orbital", kendi sınıfında bir ilk olan A++ enerji tasarrufunun yanı sıra, birçok üstün teknolojik özelliği de bünyesinde barındırıyor.

Arçelik Yeni Siyah Orbital, daha derin olan kabini ile müşteriye 540 Litre hacim sunmaktadır. Yeni No-Frost soğutma sisteminin sunduğu doğal nemlendirme sayesinde yiyecekler daha uzun süre saklanabilmektedir.

Yeni Siyah Orbital"in sunduğu üstün teknolojik yeniliklerin arasında sessizlik de bulunuyor. Mevcut No-Frost buzdolaplarında 43 dBA seviyelerinde olan ses düzeyi, Yeni Siyah Orbitalde 40 dBA"ya düşürülerek, kullanıcılar için önemli bir konfor özelliği sunuluyor. Üstün özellikleri olan üründe çevreci bir soğutkan gaz olan R600a kullanımı da göze çarpıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları