27 Temmuz 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelik’ten Küçük Şeflere Mutfak
13 Ağustos 2012 Pazartesi 17:10

Arçelik’ten Küçük Şeflere Mutfak

Arçelik A.Ş., Koç Üniversitesi’nde düzenlenen English Language Center for Kids yaz okuluna Arçelik Şefler Sınıfı adını verdiği mutfak atölyesi ile destek verdi.

6-12 yaş arası çocuklar için düzenlenen bu atölyede, minik şefler yemek pişirmenin yanı sıra eğlenerek İngilizce öğrenmenin keyfini çıkardılar.

Arçelik A.Ş., Koç Üniversitesi’nin, 6-12 yaş aralığındaki çocukların, çeşitli atölye çalışmaları ile kaynak kullanabilme, problem çözme gibi yeteneklerini geliştirirken, aktif İngilizce konuşma ve dinleme becerilerini artırmayı hedeflediği bu yaz okulunda çocukların mutfak sanatlarını öğrenebilecekleri, leziz yemekler yapabilecekleri bir atölye ile destek oldu. Bu atölyede 6-8 yaş arası çocuklar tat alma ve el becerilerini geliştirirken, 9-12 yaş arası çocuklar bunun yanı sıra yaratıcılıklarını da ön plana çıkarma şansı yakaladılar. ‘Arçelik Şefler Sınıfı’ adı verilen mutfağa gelen çocuklar, rehberlerinin belirlediği menüdeki yemekleri büyük bir keyif ve heyecanla pişirmeye çalıştılar.

Koç Üniversitesi English Language Center for Kids, çağın gerekleri doğrultusunda, gelecek vizyonu aşılayan; merak duygusunu pekiştiren; dünya vatandaşlığı bilinci ve küresel sorumluluk anlayışı taşıyan bir eğitim sunuyor. Yabancı rehberlerin eşliğinde gerçekleştirilen program ile çocuklar, hayatın içinde İngilizce konuşma ve dinleme şansı elde ediyor ve bu becerilerini geliştiriyor.

Bu program çerçevesinde çocukların ilgisini en çok çeken derslerden biri “Arçelik Şefler Sınıfı”nda gerçekleştirilen mutfak sanatları dersi oldu. İçerisindeki bütün ürünler Arçelik A.Ş. tarafından temin edilen ve çocukların rahat kullanımı göz önünde bulundurularak tasarlanan sınıfta, çocuklar küçük birer şef gibi ocağın başına geçip eğitmenleri ile birlikte yemek yapmanın tadına vardılar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları