17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelikten Divide & Cool Teknolojisi
21 Mart 2008 Cuma 11:23

Arçelik'ten Divide & Cool Teknolojisi

Arçelik, Divide & Cool (DAC): Bölünebilir Soğutma Teknolojisi ile mutfaklarda yeni bir dönem başlattı.

Arçelik"in yeni ürünü Divide&Cool"u, Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir tarafından tanıtıldı. Sütlüce"deki Arçelik Genel Müdürlüğü"nde yapılan toplantıda konuşan Özdemir, Arçelik A.Ş."nin Türkiye ve dünyada geldiği noktaya dikkat çekti. Arçelik A.Ş."nin bugüne kadar kaydettiği çok sayıdaki başarıya ve yeniliklere de değinen Aka Gündüz Özdemir, "Dünyada Ar-Ge"ye en çok yatırım yapan ilk 1000 şirketten biri olan Koç Holding"den aldığı sinerji ve kendi teknolojisini yaratmadaki kararlığıyla hareket eden Arçelik A.Ş., bugüne kadar dünyada ve Türkiye"de birçok ilki gerçekleştirdi. Şirketimizin güçlü Ar-Ge ve teknoloji çalışmaları ile sektöre getirdiği yenilikler, hem Türkiye"de hem de uluslararası alanda verilen sayısız ödülle tescil edildi" dedi.

Arçelik A.Ş."nin sürekli yenilikler ve sektöre sunduğu inovatif ürünlerle anıldığına da dikkat çeken Özdemir, gerçekleştirdikleri ilkler ve yeniliklerle, gerek Türkiye"de gerekse dünyada teknolojinin gelişmesine katkıda bulunduklarını da belirterek, "Divide&Cool ile de dünya soğutma teknolojisinde yepyeni bir dönem başlattık. "Tek kompresöre bağlı birden fazla soğutma ünitesi" özelliğinden dolayı dünyada bir ilk olan DAC ile birlikte, mutfaklar artık daha kullanışlı, daha konforlu ve daha şık olacak" diye konuştu.

Mutfaktaki çekmeceler dondurucuya, kapaklar soğutucuya açılıyor...
Arçelik"in ürünü Bölünebilir Soğutma Teknolojisi Divide & Cool (DAC); bir kompresörden beslenen çeşitli ebatlarda bağımsız soğutma kabinlerinden oluşuyor. Kompresörün yer aldığı tek bir dış üniteye bağlanan soğutma kabinleri, birbirlerinden bağımsız olarak mutfakta istenilen yerlere montaj edilebiliyor. Böylece istenildiğinde bir çekmece derin dondurucu, bir dolap kapağı ise soğutucu olabiliyor. Ayrıca, çekmeceli dondurucu kabinlerin hepsi no-forst soğutma sistemini de sahip.

Çeşitli ebatlı soğutucu üniteleriyle tasarımcıların karşılaştığı kısıtlamaları da ortadan kaldıran DAC ile birlikte, artık daha şık mutfaklar tasarlanabilecek. DAC ile en ufak mutfaklar bile artık daha verimli ve daha konforlu olabilecek. Arçelik DAC, bireysel müşterilerin yanı sıra mutfak alanları dar olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin de sorunlarını çözecek. Arçelik DAC"ın bağımsız soğutucu bölmeleri sayesinde, artık mutfaklar daha işlevsel ve daha estetik olarak tasarlanabilecek.

Her ihtiyaca özel çözümler
DAC ürününde; boy, tezgah seviyesi, tezgah altı ölçülerinde, dondurucular, soğutucular ve şarap soğutucusundan oluşan 7 farklı kabin mevcut. Bir dış üniteye en fazla 4 soğutucu kabin takılabiliyor. Soğutucu kabinler isteğe göre tek tek satın alınabiliyor. Arçelik DAC"ta, standart olarak müşterilerine 4 farklı kombinasyon sunuluyor. Ancak, müşteriler mevcut kombinasyonlar dahilinde, istedikleri / ihtiyaç duydukları kabinleri sisteme dahil edebiliyor. Bununla birlikte dış ünitenin de artırılması durumunda, yüzlerce çeşit kombinasyon yaratmak mümkün. İstenildiği taktirde (borulama uzunluğunun gidiş-geliş toplam 24 metreyi geçmemesi şartıyla) bir kabini, yan odaya ya da üst kattaki ikinci mutfağa koymak da mümkün.

Kişisel şarap mahzeni
DAC, üniteleri arasında bir başka dünyada ilk mevcut. DAC soğutma kabinleri arasında yer alan şarap soğutucusu, titreşimsiz olması özelliğinden dolayı dünyada ilk ve tek olma özelliğini taşıyor. UV korumalı cam kapaklı, aktif karbon filtre, nem filtresi ve hızlı soğutma özelliğiyle bu soğutucu, şarap için gerekli en uygun şartları sağlayarak, adeta kişiye özel bir mahzen oluşturuyor.

Akıllı detaylar, farklı teknolojiler
DAC kabinlerinde akıllı detaylar, farklı teknolojiler de unutulmamış. Beyaz led aydınlatmalı kabinlerde, mavi ışık, AgION kaplama gibi hijyen uygulamalarına da yer verilerek, besinlerin daha sağlıklı ve daha uzun süreli muhafaza edilebilmesi sağlanıyor. Cam kapı rafları ve krom kaplamalı siperlikler ile sağlık ve şıklık unsurları pekiştirilirken, teleskopik süper fresh bölmesi ve teleskopik sebzelik çekmecesi ile de kullanım kolaylığı sağlanıyor.

Her kabinde bulunan elektronik panel ile ısı ayarları birbirlerinden bağımsız yapılabiliyor, soğutucular birbirinden bağımsız çalışabiliyor. Isı üreten kompresörlerin kabin içinden çıkartılması ve kabinde bulunan sensörlerin yardımı ile sıcaklık dağılımı homojen hale getirilerek, yiyeceklerin daha uzun süre tazeliklerini korumaları sağlanıyor.

Sessiz - Tasarruflu - Çevreci
DAC"ta bulunan VCC kompresör, eşdeğer 3 kompresörün gürültüsüne oranla çok daha düşük ses seviyesine sahip. VCC kompresör ayrıca, normal kompresörlere oranla %30 daha az enerji tüketiyor. Her soğutma ünitesinin bağımsız çalışmasıyla kapak açıldığında yaşanan ısı kaybı da minimuma indirilen DAC"da, ısı ve gürültü yayan kompresörün dışarıya alınmasıyla birlikte mutfağın iklimi ve sessizliği de korunmuş oluyor.

DVD&Cool ile farklı kombinasyonlar
Kombinasyon 1: Uzun tek kapılı soğutucu, tezgah seviyesi dondurucu ve tezgah seviyesi soğutucudan oluşuyor, toplam 565 litre hacme sahip.

Kombinasyon 2: Uzun tek kapılı soğutucu, tezgah altı dondurucu ve tezgah seviyesi soğutucudan oluşuyor, toplam 541 litre hacme sahip.

Kombinasyon 3: Uzun tek kapılı soğutucu, tezgah altı dondurucu ve tezgah altı çekmeceli soğutucudan oluşuyor, toplam 531 litre hacme sahip.

Kombinasyon 4: Uzun tek kapılı soğutucu, tezgah altı çekmeceli dondurucu, tezgah altı çekmeceli soğutucu ve tezgah seviyesi şaraplıktan oluşan bu kombinasyonun toplam hacmi ise 665 litre.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları