23 Haziran 2021 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelikten A+++ Buzdolabı
29 Aralık 2010 Çarşamba 12:46

Arçelik'ten A+++ Buzdolabı

Arçelik A.Ş., kendi sınıfında dünyanın en az elektrik enerjisi tüketen, ilk A+++ No Frost buzdolabını üretti.

Lisans kullanmadan, yenilikçi teknoloji ve kaliteli ürünler geliştirebilme gücü sayesinde bugün uluslararası standartta bir şirket olan Arçelik A.Ş., sıra dışı siyah tasarıma sahip, 30 Kasım 2010 da yayınlanan 2010/1060/EC nolu AB Tüzüğüne göre yapılan ölçümlerde* kendi sınıfında dünyanın en az enerji harcayan ilk A+++ No Frost buzdolabı "A+++ Siyah Orbital"i üreterek, beyaz eşya sektörüne yenilikçi bir soluk kattı. Aralık ayında seri üretimine başlanan Arçelik"in "A+++ Siyah Orbital" No frost buzdolabı, çarpıcı tasarımının yanı sıra, üstün teknolojik özellikleri ve enerji tasarrufuyla da ön plana çıkıyor.

Arçelik A.Ş."nin güçlü Ar-Ge ekibi tarafından, Eskişehir Buzdolabı İşletmesi"nde üretilen "A+++ Siyah Orbital""in tasarımında Arçelik"e ait olan 6 adet patent uygulandı ve enerji tasarrufunda en son gelinen nokta olan A++ seviyesinin de üstüne çıkan performansa ulaşıldı.

Kendi sınıfında, A+++ enerji performansıyla dünyada bir ilk...
Arçelik "A+++ Siyah Orbital", "Tropikal" olarak adlandırılan 500-550 lt hacim aralığında, dondurucu bölmesi yukarıda, 4 yıldız ürün kategorisinde, kendi sınıfında dünyanın ilk A+++ No Frost buzdolabı olma özelliğini taşıyor.

Aynı hacimdeki mevcut A sınıfı No-Frost ürünlerden %60 daha az enerji harcayan "A+++ Siyah Orbital", A enerji sınıfı buzdolaplarının 1 yılda harcadığı enerji ile 2,5 yıl boyunca çalışabiliyor. "A+++ Siyah Orbital", üstün enerji verimliliği ile 25 W'lık enerji tasarruflu ampulden bile daha az enerji tüketiyor.

Estetik ve tasarımın eşsiz buluşması
Arçelik "A+++ Siyah Orbital", yenilikçi, şık, siyah tasarımıyla beyaz eşya ürün kategorisinde sıradışı bir ürün. Cam kapılı ve alüminyum kapı saplı tasarımıyla göz dolduran ürünün tüketicilere sunduğu en önemli özelliklerden bazıları dokunmatik display'li elektronik kontrol (full elektronik), ince profilli sızdırmaz geniş gövde cam rafları, büyük hacimli sebzelikleri, sıfır derece bölmeleri, dondurucu bölümde beyaz ışık ile aydınlatma ve soğutucu bölmede iki yandan beyaz ışık ile homojen aydınlatma olarak sıralanabilir.

Arçelik "A+++ Siyah Orbital" in sahip olduğu "Dokunmatik (Touch button) Elektronik Display", Touch-button beyaz display ve full elektronik (dondurucu bölme ve soğutucu bölmenin ayrı ayrı ayarlanabilmesi) özelliklerinin yanı sıra, tüketicilerin hayatını kolaylaştıran, ekonomik kullanım: "Ecofuzzy" fonksiyonu, (buzdolaplarının az kullanıldığı veya kullanılmadığı zamanların otomatik olarak algılanarak bu durumlarda enerji tasarrufu sağlayacak akıllı kontrol yöntemlerinin uygulanması), Hızlı Dondurma ve Hızlı Soğutma fonksiyonları, Tuş Kilidi, Yüksek Sıcaklık Uyarısı, Arıza İkazları, Kapı Açık Alarmı, buzdolabının sağladığı nemlendirme fonksiyonu ve aktif hijyen gibi pek çok özelliği de bir arada sunuyor.

Üstün teknolojik özellikler
Enerji ve doğal kaynakların verimli kullanılmasındaki hassasiyeti ile dayanıklı tüketim ürünlerinde A+++ sınıfa geçerek üretimin her aşamasında çevreyi ve ekolojik dengeyi korumak ve doğal kaynakların sürdürülebilirliğini sağlamak için daha az enerji tüketen teknolojiler geliştiren Arçelik A.Ş."nin ürettiği "A+++ Siyah Orbital", kendi sınıfında bir ilk olan A+++ enerji tasarrufunun yanı sıra, birçok üstün teknolojik özelliği de bünyesinde barındırıyor.

Arçelik "A+++ Siyah Orbital", 660 mm olan paneliyle büyük hacimde daha fazla ürün saklayabilen ve yeni No-Frost soğutma sisteminin sunduğu doğal nemlendirme sayesinde yiyecekleri daha uzun süre taze tutabilen bir teknoloji harikası.

"A+++ Siyah Orbital""in sunduğu üstün teknolojik yeniliklerin arasında, mevcut buzdolaplarında kullanılan yalıtım malzemesi Poliüretandan (Polyurethane) 5 kat daha iyi ısıl yalıtkanlık özelliğine sahip yüksek teknoloji ürünü özel izolasyon panelleri VIP (Vacuum Insulation Panels) kullanılması da bulunuyor. "A+++ Siyah Orbital" de özel mıknatıslı elektronik sessiz fan motorlarının BLDC (Brushless DC motors) kullanımı ile de 40 dBA"ya düşürülerek sessiz çalışma prensibi ile kullanıcılar için önemli bir konfor özelliği sunuluyor. Üstün özellikleri olan üründe çevreci bir soğutkan gaz olan R600a kullanımı da göze çarpıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları