25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelikten 12. Buluş Günü
14 Haziran 2010 Pazartesi 13:39

Arçelik'ten 12. Buluş Günü

Buluş Günü'nde Patent Şampiyonu Arçelik, başarılı mühendislerini ödüllendirdi.

Yaratıcılığın ve yenilikçiliğin en önemli göstergesi olarak kabul edilen patent başvuruları ile Türk sanayinin lokomotifi olan, son 5 yılda Türkiye"de üretilen patentlerin % 10"nun sahibi Arçelik A.Ş., düzenlediği "12. Buluş Günü"nde 208 başarılı mühendisini ödüllendirdi. Arçelik A.Ş."nin Çayırova İşletmesi"nde gerçekleşen törene Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanı ve Arçelik A.Ş. Genel Müdürü Levent Çakıroğlu katıldı.
Ödül töreninde yaptığı konuşmada Çakıroğlu, "Dünya Fikri Haklar Örgütü"nün açıkladığı "Uluslararası Patent Ligi"nde ilk ve tek Türk şirketi olarak yer alan Şirketimizin, 1990"lardan bugüne, 20 yıllık bir Ar-Ge birikimi var. Türkiye"nin en yaratıcı mühendis ve teknisyenlerinden oluşan yaklaşık 800 kişilik bir Ar-Ge ekibine sahibiz" dedi.

Arçelik A.Ş."nin tüm süreçlerinde bilgiye değer verdiklerini, yeniliği ve yaratıcılığı desteklediklerini vurgulayan Çakıroğlu, "Şirketimiz patent başvuruları ile Türk sanayinin lokomotifi haline gelmiştir. Patentlerle koruma altına aldığımız teknolojilerle bu konuda da önderlik etmekteyiz. Türkiye"de gerçekleşen Dünya Fikri Haklar Örgütü"ne (WIPO) patent başvurusu yapılan buluşların üçte birinden fazlasını Arçelik üretmektedir" dedi.

Türk Patent Enstitüsü tarafından verilen Türk Patent Ligi Ödülleri"nde üç senedir üst üste tüm kategorilerde birinci gelerek Patent Şampiyonu ve Patent Altın Ödülü sahibi olduklarını belirten Çakıroğlu "Dünyanın "ilk"lerini ve "en"lerini üreterek tüketicilere her zaman daha iyisini sunma hedefindeyiz. Şirketimiz yurt içinde ve yurt dışında birçok saygın kuruluştan ödüller aldı ve almaya devam ediyor. Ürünlerimizin başarısının ödüllerle tescil edilmesi teknoloji ve ürün geliştirmedeki üstünlüğümüzü bir kere daha ortaya koymaktadır" dedi.

208 buluşçunun ödüllendirildiği törende tüm katılımcılara teşekkür eden Çakıroğlu, "Teknoloji geliştirme, büyüme ve büyürken de ileri teknolojiden yararlanarak yeni alanlar ve ürünler oluşturma yarışı, her geçen gün daha üst boyuta taşınıyor. Bu süreçte kurumları ileriye taşıyan, teknolojiye ve dolayısıyla zamana ayak uydurmayı sağlayan en önemli unsur Ar-Ge faaliyetleridir" dedi ve sözlerini şöyle noktaladı: "Bizi geleceğe taşıyacak "Dünyaya Saygılı, Dünyada Saygın" olarak ifade ettiğimiz vizyonumuzun ışığı doğrultusunda Şirketimiz sadece bugüne değil, yarının standartlarına da uygun ürün geliştirmekte, çevreye ve doğal kaynakları korumaya ve sürdürmeye yönelik hareket etmektedir "

(Haber Merkezi)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları