23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelikte 25in Üzerinde Klima Modeli
03 Temmuz 2007 Salı 16:11

Arçelik'te 25'in Üzerinde Klima Modeli

Arçelik A.Ş., Arçelik, LG-Beko ve Altus markaları ve 25'in üzerinde farklı klima modeli ile sektörde fark yaratmayı hedefliyor.

Sadece ülkemizi değil, tüm dünyayı etkileyen mevsim normalleri üzerindeki sıcaklıklar, özellikle yaz mevsiminde ihtiyaç duyulan klimaya olan taleplerin daha da artmasına sebep oluyor. Son dönemde her sektörde olduğu gibi klima pazarında da enerj tasarruflu, çevreye duyarlı olan ürünlerin öne çıkmasıyla birlikte, klimalarda A enerji seviyesine sahip ürünler tüketicilerin beğenisine sunuluyor. Diğer temel beyaz eşya ürünlerinde olduğu gibi klimada da A enerji sınıfına ait ürünleri ilk defa piyasaya sunan Arçelik A.Ş.; Arçelik, LG-Beko ve Altus markalarıyla Türkiye klima pazarında liderliğini sürdüren Arçelik A.Ş., ürün gamında 25"in üzerinde farklı model ile tüketicilerin beklentilerini karşılarken, geliştirdiği neo-plasma hava temizleme sistemine, A enerji seviyesine ve iyileştirilmiş ısıtma performansına sahip ürünlerle sektörde fark yaratıyor.

Avrupa pazarlarına bakıldığında, satış adetleri bazında Türkiye"nin, İtalya ve İspanya"nın ardından üçüncü sırada yer aldığını belirten Arçelik A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı, "Ülkemiz, klima ihtacatında da önemli bir üs haline gelmiştir. Biz Arçelik A.Ş. olarak 5 kıtaya klima ihraç ediyoruz. Her sene katlanarak büyüyen ihracat rakamlarımız ile klima sektöründe de lider konumdayız. Türkiye özellikle coğrafi konumu nedeniyle, klima gibi sezonluk bir üründe lojistik avantajlara sahip. Bu da tüketicilerimize, kısa sürede ürün temin etme avantajını da beraberinde getiriyor" dedi. Son günlerde klima satışlarında yaşanan artış sebebiyle, ürünlerin montajında herhangi bir gecikme yaşanmaması için Arçelik A.Ş. olarak gerekli tüm önlemlerin alındığını vurgulayan Subaşı, "Yılların deneyimine sahip ve ülkemizin her yanında örgütlenmiş güçlü bayi teşkilatımız ve tüketicilere ücretsiz keşif ve montaj hizmeti veren servislerimiz sayesinde bu dönemde en kaliteli klimaları, en hızlı ve problemsiz şekilde temin ediyoruz." dedi.

Sektörün karşılaştığı sorunlardan en kritik olanının uzakdoğudan gelen düşük kaliteli ürünler ve bunun yanısıra tüketicilere yapılan yanlış kapasite beyanları olduğunu vurgulayan Subaşı,"Bu ürünler, hem arıza oranları hem de enerji tüketim seviyeleri yüksek olması sebebiyle, ülke ekonomisine ciddi zarar verdikleri gibi, çevreyi de olumsuz olarak etkilemektedir. Uzakdoğu"dan gelen, arkalarında üretici ve servis desteği yetersiz klimaları tercih eden tüketiciler, zaman içinde, ürünün kalitesinden kaynaklanan kötü tecrübeler yaşamakta ve bu tür ürünler kısa sürede kullanılmaz hale gelerek çöpe atılmaktadır. Enerji tasarrufunun büyük önem kazandığı, küresel ısınmanın dünya gündeminde olduğu günümüzde, bu ürünlerin kullanılmaması için tüketiciler bilgilendirilmelidir. Üretici firmaların da az enerji tüketen ürünlerin geliştirilmesine azami özen göstermesi, hem çevreye hem de doğal kaynakların kullanımına gerekli önemi vermesi, tüketicilerin de bu konularda bilinçlendirilmesi gerekmektedir. Öyle ki, A enerji performansına sahip klimalar, D ve C enerj performanslı ürünlere göre büyük avantajlar sağlarken, hem ülke ekonomisine, hem de tüketicilerin tasarruf etmesini sağlayarak, hane halkının bütçesine de ciddi katkıda bulunuyor" dedi.

Klima satışlarında geçen seneye göre 2007"de yüzde 20-25 seviyelerinde bir büyüme beklediklerinin altını çizen Şirzat Subaşı, bu pazarda hareketli dönemin başlamasıyla birlikte, Arçelik A.Ş. olarak tüketicilerine ödeme kolaylığı sağlayan taksitli kampanyalara da hız verdiklerini açıkladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları