18 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelike Çağrı Merkezi Ödülü
21 Eylül 2008 Pazar 14:51

Arçelik'e Çağrı Merkezi Ödülü

Arçelik, İstanbul Çağrı Merkezi Ödüllleri 2008'de En İyi Çağrı Merkezi ve En İyi Çağrı Merkezi Ortamı dalında iki ödülün sahibi oldu.

Sektörün önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri ve çalışanlarının yoğun katılımı ile 17 Eylül 2008 tarihinde, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi"nde gerçekleşen İstanbul Çağrı Merkezi Ödüllleri 2008 töreni; sektörün mevcut durumu hakkında detaylı bilgilerin aktarıldığı konuşmalarla başladı. Türkiye"nin önde gelen 31 şirketinin yarışmacı olarak yer aldığı ödül töreninde, şirketlerin çağrı merkezleri; En İyi Çağrı Merkezi, En İyi Çağrı Merkezi Eğitimi Programı, En İyi Çağrı Merkezi Ortamı, En İyi Müşteri Deneyimi, Teknolojinin En İyi Kullanımı başta olmak üzere, Jüri Özel Ödülü'de dahil toplam 15 farklı kategoride değerlendirildi.

Koç Topluluğu"nun ve Türkiye"nin beyaz eşya sektöründe lider şirketi Arçelik A.Ş., 4 farklı kategoride En İyi Çağrı Merkezi, En İyi Çağrı Merkezi Ortamı, En İyi Müşteri Deneyimi, En Yaratıcı Çağrı Merkezi Uygulaması dallarında yarışarak, En İyi Çağrı Merkezi ve En İyi Çağrı Merkezi Ortamı dalında iki ödülün sahibi oldu.

Arçelik A.Ş. adına ödülü alan, Türkiye Pazarlama Satış Genel Müdür Yardımcısı Şirzat Subaşı, "Kuruluşundan bu yana tüketicilerine en son teknolojiye sahip kaliteli ürünler ve üstün hizmet sunan Şirketimizin "En İyi Çağrı Merkezi ve En İyi Çağrı Merkezi Ortamı" kategorilerinde ödüle layık görülmesi hepimizi gururlandırmıştır. Günümüz rekabet koşullarında hem kurumların hem de sahip oldukları markaların farklılıklarını bir adım daha öne taşıyabilmeleri için sadece kaliteli üretim ve pazarlama stratejileri yeterli olmayacaktır. Müşteriler için özel stratejilerin ve iletişim ağlarının oluşturulması da önem kazanmıştır; üretim odaklı" veya " pazarlama odaklı" olarak tanımlanan birçok şirket artık "müşteri odaklı" haline dönüşmektedir. Geleceği çok önceden gören Arçelik A.Ş., Türkiye"nin ilk çağrı merkezlerinden birini kurarak faklılığını bu alanda da göstermiştir. Arçelik A.Ş. Çağrı Merkezi, yıllar itibariyle büyüyerek tecrübesini üst düzeye taşımış ve sahip olduğu diğer markalarla birlikte Beko markasını da temsil eden bir ayrıcalık haline dönüşmüştür" dedi. Subaşı sözlerine şöyle devam etti: "Arçelik olarak yıllardır kurucumuz merhum Vehbi Koç"un "Müşteri velinimetimizdir." düsturuyla hareket etmekteyiz. Servis anlayışımız, müşterimizi el üstünde tutan yaklaşımımız Arçelik"i Arçelik yapan unsurların başında gelmektedir. Rakiplerimizin imrendiği, ancak hiçbirinin henüz yaklaşamadığı, ürünlerin yetkili servislerimiz tarafından taşınması ve kurulumu, sattığımız her üründe yıllar sonra bile tüketicilerimize sunulan hizmetler, LCD TV ve klima gibi ürünlerde ücretsiz montaj hizmeti, bilgisayara özel 7/24 Çağrı Merkez desteği ve sektörde bir ilk olan 7 yıl garanti uygulaması gibi hizmetler, servis yaklaşımımızın tüketicilere olan yansımalarıdır. Tüketicilerimizde memnuniyeti artıran bu yaklaşım, önümüzdeki dönemde de aynı titizlikle sürdürülecektir."

1991 yılında Tüketici Danışma Hattı adı altında faaliyet göstermeye başlayan Arçelik Çağrı Merkezi, gerçek anlamda Türkiye"nin ilk çağrı merkezlerinden biri ve ilk ücretsiz (talk free) 0800"lü numaralara sahip hizmet hattı. Türkiye de bulunan tüm çağrı merkezlerinde ilk ve tek uygulama olan müşteri ses ve data kaydının eşleştirilerek müşteri CRM kaydı ile birlikte ses kaydına ulaşabilme uygulaması Arçelik Çağrı Merkezi tarafından gerçekleştirilmiş.

Arçelik Çağrı Merkezi, üretilen tüm ürünler ile ilgili müşterilerin satış öncesi veya sonrası soru, sorun, talep ve önerilerini kayıt altına alarak çözüm üretmektedir. Çağrı Merkezi bünyesinde çözülemeyen müşteri talepleri ise ilgili birimlere iletilerek çözüm sağlanmaktadır. 7/24 Hizmet veren ve dört vardiya ile çalışan Arçelik Çağrı Merkezi"nin en önemli hedefleri, müşterilerin soru ve sorunlarını telefonda anında yanıtlayarak müşteri memnuniyetini artırmak, müşterilerin veya müşteri adaylarının Arçelik markalarına olan güvenini artırarak marka sadakati üst düzeylere çıkarıyor.

Arçelik A.Ş. Çağrı Merkezi, 2007 yılında da yine IMI Conferences tarafından, 3. İstanbul Çağrı Merkezi Konferansı & Fuarı kapsamında düzenlenen 2. İstanbul Çağrı Merkezi Ödül Töreni'nde En iyi teknoloji kullanımı dalında ödüle layık görülmüştü.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları