02 Ağustos 2021 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelik ve TEMA İşbirliği
09 Ağustos 2008 Cumartesi 12:49

Arçelik ve TEMA İşbirliği

Arçelik A.Ş., Haziran ayı içinde sattığı her bir bulaşık makinesi için TEMA Meşe Projesi'ne 9 adet meşe tohumu katkıda bulundu.

Ortak girişimlerle daha kalıcı ve uzun vadeli çözümler elde edileceğine inanan Arçelik A.Ş., 2007 yılında TEMA Vakfı'nın tüketicileri su tasarrufu konusunda bilinçlendirmek, teşvik etmek ve bireysel çabaların su tasarrufundaki önemini göstermek amacıyla başlattığı Suyunu Boşa Harcama kampanyası kapsamında katkılarını, TEMA Meşe Projesi'ne verdiği destekle sürdürdü.

Çevremizi gelecek nesillere aktarılacak bir emanet olarak gören Arçelik A.Ş., doğal kaynakları korumayı ve sürdürülebilir kılmayı, toplam kalite felsefesini esas alan yönetim anlayışının bir gereği olarak benimsiyor. Arçelik A.Ş."nin temel hedefi; sadece bugünün değil, geleceğin standartlarına da uyumlu ürünler geliştirmek ve tüketiciye sunmakla sınırlı kalmıyor. Arçelik Şirketi; hayata geçirdiği sayısız faaliyet ve proje ile bu konuda toplumun geniş kitlelerine ulaşarak onları bilinçlendirmeyi de hedefliyor.

Arçelik A.Ş., Haziran ayı içinde Arçelik ve Beko markalı herhangi bir bulaşık makinesi alan herkes için TEMA Meşe Projesi"ne 9 adet meşe tohumu bağışlayarak katkıda bulundu. Dünyanın en az su harcayan bulaşık makinelerini üreten Arçelik A.Ş. Suyunu Boşa Harcama kampanyası dahilinde gerçekleştirilen meşe bağışı projesine verdiği destekle, tüketicilere çevre konusundaki duyarlılığını ve kararlılığını bir kere daha göstermiş oldu.

Bir bulaşık makinesi hayatınıza meşe katar!

Arçelik A.Ş., Haziran 2008 boyunca TEMA Meşe Projesi kapsamında, 36.417 adet Arçelik marka ve 20.998 adet Beko marka olmak üzere toplam 57.415 adet bulaşık makinesi satışı gerçekleştirdi. Böylece, toplam 57.415 adet bulaşık makinesi satışından 9 tohum için 5 YTL . bağışlayarak TEMA"ya 287.075 YTL değerinde katkı sağlamış oldu.

Arçelik A.Ş., gelecek nesiller için, ülkemizin ormanlarına, suyuna ve enerji kaynaklarına sahip çıkıyor...

Sadece su tasarrufunda değil, enerji tasarrufuna da yönelik çeşitli uygulamaları kendi sektöründe ilk kez hayata geçiren şirket olan Arçelik A.Ş., Avrupa Parlamentosu"nun 2007 raporuna göre Ar-Ge"ye yatırım yapan dünyanın ilk 1000 şirketi arasında yer alan Koç Holding"den aldığı güç ve kendi teknolojisini üretmedeki kararlığı ile, tüm kaynaklarını çevre dostu ürünlergeliştirmeye yönlendirmektedir. Bu doğrultuda TEMA"nın "Suyunu Boşa Harcama" kampanyasına katılarak, hem tüketicileri su tasarrufu konusunda bilinçlendirmeyi, hem de elde yıkama ile karşılaştırıldığında yılda 26 ila 40 ton su tasarrufu sağlayan bulaşık makinesi ürününe sahip olmalarını kolaylaştıracak çözümler sunmayı hedeflemektedir.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları