17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelik LCD TVler ile Euro 2008
25 Mayıs 2008 Pazar 09:56

Arçelik LCD TV'ler ile Euro 2008

Arçelik, kendi teknolojisiyle geliştirdiği 100Hz Motion Plus serisi LCD televizyonlar ile özellikle spor müsabakaları gibi çok hareketli görüntülerde iki kat daha net görüntü sağlıyor.

Arçelik, kendi teknolojisini üretmedeki kararlılığı ve güçlü Ar-Ge"si ile geliştirdiği 100Hz Motion Plus serisi LCD televizyonları piyasaya sundu. Standart televizyonlara göre iki kat daha net görüntü sağlayan Arçelik serisi; özellikle spor karşılaşmaları, aksiyon filmleri gibi bol hareketli görüntülerde izleyiciye daha çok netlik ve dolayısıyla daha büyük keyif sunuyor.

Arçelik 100Hz Motion Plus serisi LCD televizyonlar, iki farklı teknoloji ile tüketicilerin beğenisine sunuldu. İlk adım olarak, en iyi görüntü kalitesini tanımlayan "VisionArt" teknolojisiyle üretilen Arçelik 100Hz Motion Plus serisi LCD ürünler; bu teknolojiyle birbirine karışmayan gerçek renkleri yansıtırken, karanlık ve parlak sahnelerde de net görüntü sağlayarak tüketicisine en doğal görüntüyü sunuyor. 100Hz teknolojisiyle, diğer standart LCD televizyonlara göre 2 kat daha hızlı çalışan ürün; spor müsabakaları gibi hareketli resimlerde de tüm detayları yakalamanıza fırsat tanıyarak daha keyifli bir seyir sağlıyor.

İçinde barındırdığı geliştirilmiş FRC Motion Compensation mikroişlemcisi sayesinde yayındaki görüntü karelerini analiz eden Arçelik televizyonlar, hareketli iki kare arasında bir matematik model çerçevesinde hesaplanarak eklenen görüntü kareleriyle hareketin "tümüyle kesintisiz" olmasını da sağlıyor.

Arçelik"in 100Hz Motion Plus serisi LCD televizyonlarına ait iletişim çalışmaları kapsamında yayınladığı reklam filmi de izleyiciden büyük ilgi topluyor. Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen ve Erman Toroğlu"nun Çelik"e eşlik ettiği bu reklam filminde, Arçelik 100Hz Motion Plus serisi LCD televizyonların, 2 kat daha net görüntü sağlayarak özellikle futboldaki yanlış kararların da önleyebileceği esprili bir şekilde vurgulanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları