23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Arçelik A.Ş.de Yeni Genel Müdür
02 Ağustos 2008 Cumartesi 10:43

Arçelik A.Ş.'de Yeni Genel Müdür

Arçelik A.Ş. Genel Müdürlüğü'ne Levent Çakıroğlu atandı. .

Arçelik A.Ş. Genel Müdürlüğü görevini 25 Ağustos itibariyle eski Migros Genel Müdürü Levent Çakıroğlu devralıyor.

Arçelik A.Ş."den konuyla ilgili olarak 2003 yılından bu yana Arçelik A.Ş. Genel Müdürü ve 1 Mayıs 2007 itibariyle sürdürmekte olduğu görevi uhdesinde kalmak kaydı ile Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grup Başkanı görevini de üstlenen Aka Gündüz Özdemir'in 25 Ağustos 2008 tarihi itibariyle sadece Koç Holding Dayanıklı Tüketim Grubu Başkanlığı görevini sürdüreceği, yine aynı tarih itibariyle, Arçelik A.Ş. Genel Müdürlüğü görevine ise Levent Çakıroğlu'nun atandığı açıklandı.

İş yaşamına 1988 yılında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanı olarak başlayan Levent Çakıroğlu, 1998 yılına kadar bu görevini sürdürdü. 1997-1998 yılları arasında Bilkent Üniversitesi"nde öğretim görevlisi olarak çalışan Çakıroğlu, 1998"de Koç Holding"de Mali İşler Koordinatörü olarak göreve başladı. Çakıroğlu, Koç Holding bünyesinde İnşaat ve Maden Grubu şirketlerinin Mali İşler Koordinatörü olarak görev yaptı ve yeni iş projelerinde, yabancı ortaklıklarla ilgili çalışmalarda yer aldı.

Koçtaş"ın B&Q ile ortaklık çalışmalarına katılıp ortaklıktan sonra İcra ve Yönetim Kurulu Üyeliği"ne atanan Çakıroğlu, Temmuz 2002"de Koçtaş Genel Müdürlüğü"ne getirildi.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü"nde lisans eğitimini tamamlamasının ardından University of Illinois"de yüksek lisans derecesini alan Çakıroğlu, 1 Temmuz 2007 tarihinden bu yana Migros Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

(A1Haber ve Ajanslar)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları