16 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Aras Cargo’nun Reklam Filmi Ekranda
24 Kasım 2007 Cumartesi 10:53

Aras Cargo’nun Reklam Filmi Ekranda

Yeşile Hayat, Hayata Yeşil adlı ağaçlandırma kampanyasını başlatan Aras Cargo’nun reklam filmini Filadam çekti.

Son yıllarda art arda üstlendiği sosyal sorumluluk projeleriyle gündeme gelen Aras Cargo’nun Çekül Vakfı’yla birlikte Türkiye’yi yeşertmek için başlattığı Yeşile Hayat, Hayata Yeşil adlı ağaçlandırma kampanyasının reklam filmi ekranlarda.

Türkiye’nin birçok ilinde beş yıl içinde 100 bin dolayında ağaç dikilmesini hedefleyen projeyi Caretta İletişim oluşturdu ve geliştirdi, projenin iletişim ve kreatif stratejisini ise reklam ajansı Filadam hazırladı. Yönetmenliğini Çağatay Karaçizmeli’nin, art direktörlüğünü Abdullah Yaşar'ın üstlendiği reklam filminin müziği Hayko Cepkin’e ait.

Aras Cargo’nun Yeşile Hayat, Hayata Yeşil sosyal sorumluluk projesi çeşitli nedenlerle aramızdan ayrılan ağaçları işaret ediyor ve ‘Biz unutmadık, siz de unutmayın’ diyor. Yönetmen Karaçizmeli filmin mesajı şöyle özetliyor: “Filmde bir caddenin ortasında birinin yere yıkılışını görüyoruz. Kazalarda, yol ortasında ölen insanların üzerine örtülen gazeteler onun da üstüne örtülüyor. O orada yatarken, öylece seyrediyoruz dünyanın sonunu! Bizler için çok önemli olan birinin yokoluşuna seyirci kalıyoruz… Görmezden geliyoruz, unutuyoruz… Ürkütücü bir biçimde yol ortasında yatıyor, üzerinde gazete kağıtlarıyla… İçimizden biri, sanki bir insan gibi öylece yatarken, dünyanın yavaş yavaş yok oluşunu izliyoruz. Ve bir umutla noktalanıyor film. Biz seyirci kalmıyoruz tavrıyla.”

Filadam imzalı çalışma, Türkiye’yi yeşertecek bir projenin duyurumu, çarpıcı bir üslupla, etkileyici bir biçimde aktarılıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları