25 Eylül 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Araç Takip Pazarı 2012de Büyüyecek
06 Ocak 2012 Cuma 22:10

Araç Takip Pazarı 2012'de Büyüyecek

Dünyada gelişmiş ülkelerin yatırım yapma kararı aldığı en kritik 10 teknoloji arasında sayılan araç takip pazarı 2012’de hızlı büyüme vadediyor.

Şu anda 9 binin üzerinde müşteride 100 bin’den fazla araca hizmet sağlayan FiloTürk, 2012 yılında 40 bin araca daha mobil takip sistemi sunmayı hedefliyor. Araç Takip Sistemlerinin, hem şirketlere hem de bireylere ürettiği faydalara dönük farkındalığın her geçen gün arttığını belirten FiloTürk Genel Müdürü Adil Masaracıoğlu: “Örneğin, çocuğunuzu taşıyan okul servisinin hızının kontrolünden, tükettiğiniz gıdanın taşınırken bozulmadığından emin olabilmeye, konutlarınızın yapımında kullanılan betonun en iyi koşullarda inşaata ulaştığından, acil durumlarda hastanıza en kısa sürede müdahale edilebilmesine kadar toplumun hemen her kesimini ilgilendiren alanlarda çok kritik faydalar sağlıyor.”

8 milyona yakın ticari araç bulunan Türkiye’de şu anda 275 bin araçta mobil takip sistemi kullanıldığını belirten Masaracıoğlu “Türkiye’de halen ticari araçların sadece %3’ünde mobil takip sistemlerinin kullanıldığı göz önüne alındığında bu alanda katedilecek çok yol var.  Gelişen ve hızlanan teknoloji sayesinde sektörün daha da büyüyerek ve diğer ilişkili sektörle entegre olarak araç takip kavramının çok ötesine geçeceğini düşünüyoruz. Öneğin, güvenlik sektörüyle birlikte mobil güvenlik kavramının oluşturulması, çağrı merkezi entegrasyonlu Saha Gücü Yönetim sistemlerinin oluşturulması gibi daha pek çok örnek uygulamalar geliştiriliyor. Araç takip sistemleri, zaman ve yakıt tasarrufunun yanı sıra sert araç kullanımından kaynaklı servis ve bakım maliyetlerini de düşürüyor, kaza riskini azaltıyor. Ekonomik tasarrufların yanı sıra, rölanti ve kötü araç kullanımından kaynaklı çevre kirliliğini de azaltmaya yardımcı oluyor.” dedi.

Türkiye’nin 81 ilinde haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz ve kaliteli hizmet anlayışıyla sürdürdükleri çalışmalarla müşteri memnuniyetini en üst düzeye arttırmaya çalıştıklarını belirten Masaracıoğlu: “FiloTürk olarak 2012 yılında Ar-Ge yatırımlarımıza hız kazandırarak yaptığımız yeni entegrasyonlar ve hizmet çeşitliliğimiz ile pazar payımızı daha da büyüteceğiz. Hedefimiz 100 bin olan kullanıcı sayısına 40 bin araç daha ekleyerek, yüzde 40’lık büyümeyi yakalamak”dedi. 

Yüzde 40 Büyüme Hızı

Mobil takip sistemlerinde sektörün en deneyimli teknoloji lideri Mobiliz’in, müşterilerine mümkün olan en iyi hizmeti verebilmek için kurduğu FiloTürk, Türkiye’nin ilk ve tek mobil takip operatörü olma özelliği ile bugün 9 bin çoğunluğu sektör lideri müşteri ve 100 bin’i aşkın araçta kaliteli satış ve satış sonrası destek hizmetleri ve servis sağlıyor.

Bir önceki yıl 14 milyon TL olan grup cirosunu 2011 yılında 20 milyon TL’ye çıkarmayı başaran Mobiliz-FiloTürk, %40’lık toplam büyüme gerçekleştirdi. Mobiliz, 2011 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 inovasyon şirketi listesi Deloitte Teknoloji Fast 50’ye 3. kez girerken, FiloTürk de, Turkey Fast Growing 25 sıralamasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 25 şirketi arasında yer aldı. FiloTürk, 2012 yılında sistem, teknoloji ve bilişim alt yapısında yapacağı yenilik ve yatırımlarla hizmet verdiği araç sayısını 140 binin üzerine çıkarmayı, şu anda Avrupa’da 5. büyük operatör olma özelliğini daha da yukarıya taşımayı ve aldığı ödüllere 2012’de yenilerini eklemeyi amaçlıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları