17 Ocak 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
APE Eğitimleri İstanbulda
30 Kasım 2010 Salı 15:50

APE Eğitimleri İstanbul'da

Medyasoft ve Adobe işbirliği ile "Adobe Publishing Expert" eğitim ve sertifika programına profesyoneller katılıyor

Daha önce İstanbul, Adana, Gaziantep, Mersin illerinde gerçekleşen toplam 8 adet Adobe Publishing Expert (Adobe Yayıncılık Uzmanı) - kısa adı ile APE eğitiminin 2010 yılındaki son sertifika programı, İstanbul"da gerçekleşiyor.
2008 yılından bugüne kadar toplam 151 kişinin katıldığı ve 117 kişinin de sınavı başarıyla geçerek sertifika sahibi olduğu programa daha çok, reklam ajansı, dergi, gazete ve kitap gibi yayıncılık sektörü profesyonelleri katılıyor. Şimdiye kadar Hürriyet Gazetesi, Zaman Gazetesi, Akşam Gazetesi, Türkmedya Magazin Dergi Grubu ve Turkuvaz Medya gibi basın devlerinin yanı sıra, Arçelik ve Garanti Teknoloji gibi önemli kurumlardan ve McCann Erickson Reklamcilik A.S.gibi reklam sektörünün önde gelen ajanslarından gelen katılımcılar ile birlikte "sayfa tasarımı" alanında iddialı profesyoneller yetiştiren APE eğitim ve sertifikasyon programına katılacak adaylar, yapılan başvuru sonrasında değerlendirilen CV'lerden seçiliyor.
Eğitim programında yer alan katılımcılar, yayıncılık sektörüne ilişkin en yeni bilgilere ve dinamik bir gelecek vizyonuna sahip oluyor. Sektörde en çok kullanılan Adobe InDesign ve birlikte çalışan Photoshop, Illustrator gibi yazılımların hands-on eğitimini alan katılımcılar böylelikle, ürettikleri yayınları daha hızlı, daha tutarlı ve etkin bir şekilde hazırlayıp hem web ortamında hem de basılı şekilde sorunsuz yayınlama imkanına sahip oluyor. Eğitim programında bulunan katılımcılar, sınavı geçtikleri takdirde Adobe tarafından onaylı "Adobe Publishing Expert - Adobe Yayıncılık Uzmanı" sertifikasına sahip oluyor. Adobe tarafından onaylı "Adobe Publishing Expert" sertifikasına sahip olan katılımcılar, "InDesign CS5′in İşlevselliği, Yayıncılık Sektörü ve İş Akışları, Yayıncılıkta InDesign'a Geçiş ve Yerleştirme" konularında uzmanlaşmış oluyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları