23 Ekim 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ANUGAda Partner Ülke Olduk
16 Ekim 2007 Salı 11:43

ANUGA'da Partner Ülke Olduk

İTO'nun girişimleri İle Türkiye, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı ANUGA’ya da 2009 yılında Partner Ülke olmayı başardı.

Türkiye, nisan ayında gerçekleştirilen dev sanayi şovu Hannover Messe’den sonra, bu kez yine İstanbul Ticaret Odası’nın (İTO) girişimleriyle, dünyanın en büyük gıda ve içecek fuarı ANUGA’ya da 2009 yılında Partner Ülke (Ortak Ülke) olmayı başardı. Uluslararası ticaret şovlarında Avrupa’nın ‘vazgeçilmez ortağı’ olduğunu göstermiş olan Türkiye ile Ortak Ülke Protokolü yakında imzalanacak.

Almanya’nın Köln kentinde her iki yılda düzenlenen ANUGA Dünya Gıda Fuarı, bu yıl 13-17 Ekim 2007 tarihleri arasında Köln’de gerçekleştirilecek. Fuarın Türkiye milli katılımını İstanbul Ticaret Odası organize ediyor. Haziran ayında yapılan açıklamada ANUGA 2007’nin dünyadaki ilk Ortak Ülkesi olarak Tayland seçilmişti. İkinci ülke ise 2009 yılındaki organizasyonda Türkiye olacak.

Türkiye, ANUGA 2009’da gıda ve içecek şirketlerinin en son inovasyon ürünlerini, gıda endüstrisindeki büyüme potansiyelini ve dünyaca ünlü otantik lezzetlerini dünyaya ‘Ortak Ülke’ ayrıcalığı ile sergileme imkanı bulacak.

Türkiye’nin ANUGA Fuarı’na Ortak Ülke olması ilk kez 4 Haziran 2007’de Köln Anakent Belediye Başkanı Fritz Schramma’nın İTO’yu ziyaretinde gündeme gelmişti. Heyette yer alan Türk-Alman Ticaret Odası Başkanı Rainhardt Freiherr von Leoprechting de 2009 yılında Türkiye'nin ANUGA Fuarı Ortak Ülkesi olmasını istediklerini belirterek, “Türk yatırımcılar Almanya’da ekonomik hayatımızın bir parçası haline geldi” demişti.

Bu yıl 13 Ekim’de (bugün) başlayacak olan ANUGA Dünya Gıda Fuarı’nda Türkiye milli katılımıyla 134 firma ve kuruluş stand açacak. 2005 yılında bu sayı 108 olmuştu.

Türkiye milli katılımının toplam sergi alanı büyüklüğü ise bu yıl 2005’e göre yaklaşık 500 metrekare artarak 3 bin 55 metrekareye ulaştı. İstanbul Ticaret Odası da fuarda çeşitli ortamlarda Türk kültürü, turizmi ve ekonomik gelişimi ile ilgili tanıtım faaliyetleri yürütüyor.

Gıda ve en son gıda işleme teknolojisi şovu olan ANUGA Fuarı her iki yılda bir düzenleniyor. ANUGA 2007 dünya gıda pazarını etkileyen gıda endüstrisinin 10 kategorisini kapsıyor. Bunlar şöyle: Genel gıda ürünleri, içecekler, soğutulmuş ürünler ve balık, et ürünleri, dondurulmuş gıda, süt ürünleri, ekmek ve unlu mamuller ve sıcak içecekler, organik gıda, ikram teknik, perakende teknik.

ANUGA Fuarı resmi web sitesi:
http://www.anuga.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları