25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Antalya Doğa Koleji’ne Project Earth’ten Ödül
05 Temmuz 2012 Perşembe 16:10

Antalya Doğa Koleji’ne Project Earth’ten Ödül

Antalya Doğa Koleji seksen ülkenin katıldığı Uluslararası Project Earth Yarışması’nda Su ile birinci oldu.

Antalya Doğa Koleji insanların ve canlıların hayatında büyük önem taşıyan suyun önemini anlattıkları Water projesiyle küresel bir çevre eğitim ağı olan Project Earth’ın yarışmasına katıldılar. 80 ülkeden yaklaşık 1200 okulun başvuru yaptığı yarışmada Antalya Doğa Koleji birinci oldu.

Doğa Konseptli Eğitim Modeli ile çocukların çevre sorunlarına duyarlı ve doğayı koruyan bireyler olarak yetişmesini hedefleyen Doğa Koleji çevre konusunda bu güne kadar yaptığı projelerle birçok başarıya imza attı. Antalya Doğa Koleji insanların ve canlıların hayatında büyük önem taşıyan suyun önemini anlattıkları Water projesiyle küresel bir çevre eğitim ağı olan Project Earth’ın yarışmasına katıldılar. 80 ülkeden yaklaşık 1200 okulun başvuru yaptığı yarışmada Antalya Doğa Koleji birinci oldu.

Küresel bir çevre eğitim ağı olan Project Earth tüm dünyada çevre sorunlarını çözmeye katkıda bulunmak için okulların, öğrenci ve öğretmenlerin çalışmalarını desteklemek amacıyla her yıl gerçekleştiriliyor. Dünyada olumlu çevresel değişimlere yol açmak için de öğretmenler ve öğrenciler için internet üzerinden yarışmalara ücretsiz katılma fırsatı sağlanıyor. Yarışmalar; yenilikçi çevre projelerini sergilemek, dünyada ekoloji konusunda hassas insanlarla etkileşimi oluşturmak, gezegenimizin karşı karşıya bulunduğu çevresel sorunlara çözümler bulmak ve çevre bilincinin arttırılmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Yarışmaya Water projesiyle katıldılar
Antalya Doğa Koleji; insanların ve canlıların hayatında çok büyük önem taşıyan su konusuna dikkat çekmek, küresel farkındalığı geliştirmek için projeler yapmak, dünya çapında diğer okullar ile işbirliği sürdürülebilir bir dünya için çözümler ve fikirler üretti ve Project Earth Küresel Okul Yarışması’na Water projesi ile katıldı.

Proje kapsamında, suyun ve doğal kaynakların korunmasına dikkat çekmek üzere bir program hazırlandı. Yağmur sularını biriktiren su şişeleri, nesli tükenen hayvanları tanıtan etkinlikler ve bir öğrencinin kendi bestesi olan Suyu Sev şarkısının Project earth web sitesine yüklenmesi gibi etkinlikleri kapsayan proje yarışmada 100 tam puan alarak birinci oldu.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları