15 Nisan 2021 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anaokulundan Üniversiteye
31 Aralık 2010 Cuma 11:02

Anaokulundan Üniversiteye

Anabilim Kariyer Akademisi ile "Anaokulundan Üniversiteye Kariyer Yönetimi" dönemi başlıyor.

İstanbul"da 24 yıllık deneyimiyle hizmet veren özel eğitim kurumu Anabilim Eğitim Kurumları, öğrencileri hayata hazırlayacak olan Anabilim Kariyer Akademisi"ni açıyor. "Anaokulundan Üniversiteye Kariyer Yönetimi" felsefesiyle çalışmalarını yürütecek olan Anabilim Kariyer Akademisi, öğrencilerin geleceklerini en iyi şekilde oluşturma sürecine destek vermek amacıyla kuruldu.
Türkiye"de alanında uzmanlaşmış ve kariyerlerinin en üst noktasına ulaşmış ünlü konuklarının yanı sıra pek çok eğitimcinin öğrenciler ile velilerle buluşacağı Anabilim Kariyer Akademisi, faaliyetlerine başlıyor.
Anabilim Eğitim Kurumları Kuzey Ataşehir okulunda düzenlenecek ve sunuculuğunu Ümit Aktan"ın yapacağı Anabilim Kariyer Akademisi açılışına tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, Dünya Bilardo Şampiyonu Semih Saygıner, Mensa Üstün Yeteneklileri Destekleme Derneği Kurucusu Alphan Manas, Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut ve Özyeğin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Erkut katılacak.
Anabilim Kariyer Akademisi"nde her yaştan öğretmen, öğrencilerle velilerin katılabileceği 8 ana kategoride toplam 90 adet eğitim, etkinlik ve koçluk programları uygulanacak. Anabilim Kariyer Akademisi bu eğitim programlarını hayata geçirmek üzere Marmara Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Galatasaray Spor Kulübü, Türk Beyin Takımı, Altis Nöroloji ve Psikolojik Danışmanlık, Mad Science, Ekol Psikolojik-Pedagojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, Mensa Üstün Yeteneklileri Destekleme Derneği ve Mind Lab gibi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapacak.
Anabilim Kariyer Akademisi, her yaştan öğretmen, öğrencilerle birlikte velilere geleceklerini daha iyi inşa etmek üzere gerekli olan eğitimleri vererek etkin bir kariyer yönetimi imkanı sağlamayı amaçlıyor. Akademide isteyenler piyano eğitiminden dağcılık sporuna, üstün yeteneklileri geliştirmekten liderlik eğitimine kadar pek çok günümüz iş dünyasının aradığı donanıma sahip olmaya çok genç yaştan başlayabilecek.
Anabilim Eğitim Kurumları Hakkında:
Özel Anabilim Eğitim Kurumları 1987 yılında Kozyatağı"ndaki binasında ortaokul ve lise olarak eğitim-öğretime başladı. Okuldaki 18 dersliğinde yabancı dilde öğretim yapmak amacıyla üç hazırlık sınıfı açılarak, İngilizce öğretimindeki başarısıyla okulun öğrenci sayısı hızla arttı, 1992 yılında ilk mezunlarını verdi. Suadiye"de 1997 yılında Özel Anabilim İlköğretim Okulu ve Ana Sınıfı"nı hizmete açtı. 2008-2009 Eğitim - Öğretim yılında Ataşehir"de 4 dönüm arazi üzerine kurulu yaklaşık 18.000 m2 kapalı alana sahip büyük bir kampus yaptı. Okul; ana sınıfı, ilköğretim ve lisesiyle Anabilim Eğitim Kurumları tek bir çatı altında topladı. Kendi öğrencilerini yetiştirmek amacıyla 2008 yılında İstanbul Anadolu yakasının en büyük anaokullarından biri olarak hizmet vermeye Anabilim Suadiye Anaokulu, 2009 yılında Anabilim Ataşehir Anaokulu, 2010 yılında ise Anabilim Çekmeköy Anaokulu hizmet vermeye başladı
Açıldığı günden bu yana İngilizce öğretiminin yanı sıra bir ilke imza atarak ilköğretim üçüncü sınıfta ikinci yabancı dil Almanca öğretimini başlattı. 2010 yılından itibaren İspanyolca öğretimi de seçmeli ikinci yabancı dil olarak öğretilmeye başlandı. Anabilim, modern tesisleriyle, üstün teknolojik donanımıyla, seçkin ve uzman eğitimci kadrosuyla öncü bir kurum olarak SBS-ÖSS de gösterdiği başarı ve verdiği mezunlarla eğitim - öğretim hayatına devam etmektedir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları