25 Temmuz 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anadolu Hayattan Kız Öğrencilere Destek
25 Şubat 2011 Cuma 13:29

Anadolu Hayat'tan Kız Öğrencilere Destek

Anadolu Hayat Emeklilik, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğiyle yürüttüğü Geleceğin Sigortası Kızlarımız projesi kapsamında 100 yeni kız öğrencinin eğitimine destek veriyor.

Anadolu Hayat Emeklilik"in 2005 yılında Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile başlattığı ve bugüne dek Türkiye"nin çeşitli illerinden 500"e yakın kız öğrenciye umut ışığı olan Geleceğin Sigortası Kızlarımız projesi kapsamında geçtiğimiz günlerde imzalanan ek protokolle, 100 kız öğrencinin daha destekçisi olmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl lise mezunlarını veren proje kapsamında, Anadolu Hayat Emeklilik ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği arasında imzalanan ek protokol ile 100 kız öğrenciye daha burs verilmesi hedefleniyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Balıkesir, Mersin, Tekirdağ ve Denizli"deki meslek liselerinin Sigortacılık bölümlerinde 10. ve 11.sınıfa devam eden öğrenciler arasından seçilen başarılı 100 öğrenci, lise eğitimlerini tamamladıktan sonra Türkiye"nin çeşitli illerindeki Bankacılık ve Sigortacılık Meslek Yüksek Okulları"ndan mezun oluncaya dek, toplam 5 yıl boyunca destekleniyor.

Anadolu Hayat Emeklilik geleceğin sigortacılarını yetiştiriyor
2005 yılında başlatılan Geleceğin Sigortası Kızlarımız projesi kapsamında maddi imkânsızlıklar nedeniyle eğitimlerine devam etmekte zorlanan 500"e yakın kız öğrenciye eğitim bursu sağlandı. Liseden mezun olan kız öğrencilerin bir kısmı Türkiye"nin dört bir yanında mesleklerini icra ediyor, bir kısmı da sigortacılık eğitimi veren meslek yüksek okullarında, ön lisans düzeyinde devam ediyor.

Proje kapsamında 17 ilde 29 meslek lisesinde sigortacılık bölümü açıldı
6. yılına ulaşan Geleceğin Sigortası Kızlarımız projesinde Milli Eğitim Bakanlığı desteğiyle Anadolu Hayat Emeklilik tarafından 17 ilde 29 meslek lisesinde sigortacılık bölümü aktif hale getirildi. 500"e yakın öğrenciye sağlanan eğitim bursunun yanı sıra, Türkiye"nin en büyük bireysel emeklilik şirketi Anadolu Hayat Emeklilik"de staj imkânına kavuşan Geleceğin Sigortası Kızlarımız böylelikle gelecekteki mesleklerini tanıma ve meslektaşlarıyla tanışma fırsatı elde etti.

Bireysel Emeklilik Sistemi büyüdükçe kalifiye eleman ihtiyacı artıyor
Projeyle, istikrarlı gelişimini sürdüren bireysel emeklilik sektörüne nitelikli personel yetiştirmeye devam edileceği mesajını veren Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Mete Uğurlu: Ülkemizde 15-19 yaşındaki gençlerin % 15"i ilköğretim diploması sahibi değildir. Bu yüzde 15"lik dilimin yüzde 70"ini ise kız çocukları oluşturmaktadır. Kız çocukları zorunlu ilköğretim eğitimine başlasalar dahi bir kısmı mezun olamadan okulu terk etmek durumunda kalıyor. Bu kısır döngüyü kırmak ancak ilköğretim eğitimini tamamlama başarısını gösteren kız çocuklarımızın lise öğrenimine destek vermek, hatta yüksek öğrenime adım attıklarında da bu desteği sürdürmek ve ileride eğitimlerini aldıkları meslek alanında istihdam olanağı sağlamakla mümkün olacaktır. Sigorta ve özellikle bireysel emeklilik sektöründe büyük bir istihdam potansiyeli mevcut. Sektör her geçen yıl büyümeye devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda bu alanda yetiştirilmiş personel ihtiyacı sandığımızdan da büyük olacak. Biz bu projeyle hem kızlarımızı kendi ayakları üzerinde duran birer birey olarak geleceğe hazırlıyor, hem de sektörümüzün geleceğini emin ellere teslim etmenin rahatlığını yaşıyoruz. Geleceğin Sigortası Kızlarımız" projesinde hedefimiz önümüzdeki 5 yıllık dönemde 100 kızımıza daha burs vererek eğitimlerine destek olmak ve onları bu sektöre kazandırmak" dedi.

Hayat Gönüllülerimiz bursiyerlerimizle yakından ilgileniyor
Genel Müdür Mete Uğurlu, proje sayesinde burs desteğinin yanı sıra Anadolu Hayat Emeklilik"in kadın çalışanlarından oluşan Hayat Gönüllüleri"nin öğrencilere mentorluk yaptığını, bu sayede kurumun öğrencilerle olan bağlarının her geçen gün güçlendiğini vurguladı. "Genç kızlarımız bir telefonla Hayat Gönüllüleri"ne ulaşıp problemlerini paylaşabiliyorlar. Mezun olduktan sonra ne yapacakları, kariyerlerine nasıl yön vermek istedikleri, sektörde başarılı olmak için neler yapmak istedikleri gibi pek çok konuda, ihtiyaç duydukları her an bir ablanın tavsiyelerinden faydalanma desteğine de sahipler. Geçtiğimiz yaz, üniversite ikinci sınıfa geçme başarısını gösteren öğrencilerimize düzenlediğimiz İstanbul gezisinde üç gün boyunca birlikte zaman geçirme fırsatı buldular. Öğrencilerimizin, Hayat Gönüllüleri"nin de ilgisi ve desteği sayesinde gelecekteki mesleklerine daha da ısındıklarını ve bir an evvel mezun olup çalışmaya başlamak için nasıl hevesli olduklarını gördük" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları