17 Eylül 2021 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anabilim Kariyer Akademisi Açılıyor
29 Kasım 2011 Salı 15:33

Anabilim Kariyer Akademisi Açılıyor

İstanbul’da 25 yıllık tecrübesiyle eğitim veren köklü özel eğitim kurumu Anabilim Eğitim Kurumları, Anabilim Kariyer Akademisi’nde eğitimlere 10 Aralık 2011 tarihinde yapacağı tanıtım toplantısıyla başlıyor.

Bir insanın yetenek koleksiyonunu ülkenin en büyük hazinesi olarak gören ve “Yaşam Boyu Kariyer Yönetimi” anlayışıyla eğitimlerine başlayan Anabilim Kariyer Akademisi, çocuklardan yetişkinlere kadar geniş bir yelpazede eğitimler ve kariyer geliştirme imkanları tanıyan birbirinden renkli eğitim programları sunuyor.

Başarılı komedyen Yavuz Seçkin’in sunuculuğunu yapacağı tanıtımda davetliler AKA bünyesindeki tüm programları; tiyatrocu Aliye Uzunatağan ve Ali Erkazan’dan spor spikerleri Ertem Şener, Ümit Aktan, Fatih Demirkol ve Emre Tilev’e, Fonetik-Diksiyon Eğitmeni Atilla Sarıkayalı’dan Fotografik Hafıza Dünya Şampiyonu Melik Duyar’a, ünlü DJ Suat Ateşdağlı’dan Türk Beyin Takımı Kaptanı Ferhat Çalapkulu’na kadar birbirinden değerli eğitmenlerin kendi ağzından dinleme fırsatı bulacak.

Anabilim Kariyer Akademisi Türkiye’de alanında uzmanlaşmış ve kariyerlerinin en üst noktasına ulaşmış ünlü pek çok tiyatrocu, sinemacı, sporcu, eğitimci, akademisyenle kariyerini bir üst seviyeye taşımak isteyen yetişkinleri ve öğrencileri bir araya getirecek eğitimlerine Aralık 2011 tarihinde 16 sınıfla başlıyor. En az 6 kişi, en fazla ise 20 kişinin yer aldığı sınıflara Aralık 2011 tarihinden itibaren yeni ve renkli konu başlıkları taşıyan sınıflar eklenecek.

Zengin içerikli eğitimler, uzman işbirlikleri

Anabilim Kariyer Akademisi Genel Koordinatörü Ceylan Adanalı Kabadayıoğlu, kişisel gelişimini sağlamak isteyen herkesin Anabilim Kariyer Akademisi’nde kendisine uygun bir eğitim programı bulabileceğini söyledi. Kabadayıoğlu, “Yaşam Boyu Kariyer Yönetimi” anlayışıyla programlarını oluşturduklarına dikkat çekerek 8 ana kategoride toplam 63 adet eğitim, etkinlik ve koçluk programlarının hayata geçirileceğini belirtti. Ceylan Adanalı Kabadayıoğlu, Anabilim Kariyer Akademisi olarak bu eğitim programları için Marmara Üniversitesi, Kadir Has Üniversitesi, Türk Beyin Takımı, Altis Nöroloji ve Psikolojik Danışmanlık, Keşif Küresi, KA Astronomi, Mad Science, Eğlen Bilim, Ekol Psikolojik-Pedagojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi, Ahşap Çerçeve İp Kukla Tiyatrosu, Mensa Üstün Yeteneklileri Destekleme Derneği ve Mind Lab gibi kurum ve kuruluşlarla işbirliği yaptıklarını açıkladı. 

Uluslararası pek çok başarıya imza atan ünlü yapımcı ve yönetmen Fehmi Gerçeker, tiyatro dünyasının duayenleri Aliye Uzunatağan ve Ali Erkazan, Türkiye radyolarında ilk kez canlı gece kuşağını başlatan Dr. Atilla Sarıkayalı, ekranların sevilen yüzleri Ümit Aktan, Ertem Şener, Emre Tilev, Fatih Demirkol ile müzik dünyasının ünlü DJ’leri Suat Ateşdağlı, Murat Güney gibi isimlerle Anabilim Kariyer Akademisinde çalışmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten koordinatör Kabadayıoğlu bu ustaların bilgi ve tecrübelerinden faydalanmanın bir onur olduğunu sözlerine ekledi.

Anabilim Kariyer Akademisi, her yaştan öğretmen, öğrencilerle birlikte velilere ve kariyerlerinde bir üst seviyeye çıkmayı amaçlayan, geleceklerini daha iyi inşa etmek üzere gerekli olan eğitimleri vererek etkin bir kariyer yönetimi imkanı sağlamayı amaçlıyor. Akademide piyano eğitiminden, film çekimine, üstün yeteneklileri geliştirmekten radyo televizyon sunuculuğuna, fotoğrafçılıktan Karagöz – Hacıvat oynatımı eğitimine ve astronomiden DJ eğitimine kadar günümüz dünyasının pek çok farklı donanımlarını katılımcılara aktarmayı hedefliyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları