24 Temmuz 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Anabilim Kadir Has Üniversitesi İşbirliği
31 Ekim 2011 Pazartesi 16:20

Anabilim Kadir Has Üniversitesi İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi ve Anabilim Eğitim Kurumları’nın işbirliği kapsamında üniversitenin Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nin eğitimleri artık Anabilim Kariyer Akademisi’nde verilecek.

İlköğretim ile üniversite işbirliğini güçlendirerek artı değer yaratmak amacıyla hayata geçirilen işbirliği anlaşması Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kılıç ve Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın tarafından imzalandı.

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Aydın imza töreninin ardından yaptığı açıklama, Anabilim Eğitim Kurumları ile yapılan işbirliğinin hem önemli hem de diğer eğitim kurumlarına örnek olması gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Aydın şöyle devam etti: “Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ile çok önemli projelere imza attık. 7’den 70’e eğitim vermeyi hedefledik ve bunu sağladık. Anabilim Eğitim Kurumları ile yaptığımız bu işbirliğini çok önemsiyoruz; bu sayede geleceği şekillendirecek öğrencilerin eğitimlerine katkıda bulunacağız.”

Anabilim Eğitim Kurumları İcra Kurulu Başkanı Serkan Kılıç ise Kadir Has Üniversitesi gibi ülkemizin önde gelen üniversitelerinden biriyle işbirliği yapmak dolayı mutlu olduğunu belirtti. Eğitim alanında sürekli gelişmeye ve daha iyiye yatırım yapmalarının bir ürünü olan Anabilim Kariyer Akademisi’nin öğrencilerimiz ve yetişkinler için önemli kapılar açacağına inandığını belirterek, “Kadir Has Üniversitesi’nin değerli bilim insanları ile eğitimde önemli fark yaratacak projeleri gerçekleştireceğimiz için heyecanlıyız” dedi.

Proje kapsamında Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi tarafından eğitim konularına göre konusunda uzman eğitimciler,  Anabilim Kariyer Akademisi’ndeki programlarda görevlendirilecek. Ayrıca her iki eğitim kurumu, ortak eğitim programları ve eğitim takvimleri hazırlayacak. 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları