16 Ocak 2021 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ampliodan Spora Destek
07 Ekim 2008 Salı 13:01

Amplio'dan Spora Destek

Bu yıl 12.si düzenlenen Köln Maratonunu'nu Amplio Otel Yatırımları'nın destek verdiği atletimiz Mehmet Ali Akbaş kazandı.

Her yıl Ekim ayında Almanya'nın Köln şehrinde düzenlenen maratonda bu yıl yarışan Atlet Gülay Çelik ve Mehmet Ali Akbaş'a Amplio Otel Yatırımları sponsor oldu.

5 Ekim'de gerçekleşen, 10 Bin kişinin katıldığı yarışmayı yaklaşık 700 bin kişi izledi. Maratonda 21.1 kilometreyi 1 saat 8 dakika 8 saniyede koşan Akbaş, ikinci gelen rakibini 30 saniye farkla geçti.

Türkiye'de Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi 3. sınıf öğrencisi olan Mehmet Ali Akbaş"ın başarısı Köln'de yaşayan Türkler arasında sevinçle karşılandı.

Akbaş koşudan sonra yaptığı açıklamada, dereceye girmeyi beklediğini ancak birinciliğin sürpriz olduğunu belirterek, kendisine destek veren Amplio Otel Yatırımları"na teşekkür etti. Akbaş, bundan sonraki hedefinin, krosta milli takımda forma giymek olduğunu kaydetti.

Amplio"nun destek olduğu bayan atletimiz Gülay Çelik ise bayanlar 35 yaş kategorisinde dereceye girdi.

Amplio Yönetim Kurulu Başkanı Alaeddin Babaoğlu, Amplio"nun sadece ülkeye değil, ülkemiz insanlarına faydalı olabilecek her türlü yatırımı yapmaya hazır olduğunu ifade etti. Sporun önemini bildiğini belirterek spora bundan sonra da destek vereceklerini söyleyen Alaeddin Babaoğlu, "Amatör olarak bugüne dek bir çok spor dalıyla ilgilendim. Sporun insan sağlığı açısından hem fiziksel, hem de ruhsal ne derece yararlı olduğunun bilincindeyim. Amplio Otel Yatırımları olarak sadece belirli spor dallarına değil tüm spor dallarına bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da destek vermeye devam edeceğiz, gençlerimizin başarısıyla gurur duyuyoruz" diye konuştu.

(A1Haber)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ


A1Haber - Poldy İnsan Kaynakları